Yeni Qashqai’de aylık 1000 adetlik maksat

semaver

New member
Nissan Qashqai’nin üçüncü kuşağı 626 bin TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu. İzmir Alaçatı’da gerçekleşen tanıtımda konuşan Nissan Türkiye Genel Müdürü Mehmet Emre Doğueri, yeni Qashqai’yle segmentin çıtasını üst taşıyacaklarını söylemiş oldu.

PAZAR 700 BİNİ BULUR

Geçtiğimiz yıl 14 bin 96 adetlik satışla pazardan yüzde 1.9 payladıklarını söyleyen Doğueri, “İthal araçta 3.8’lik pazar hissesiyle yılı tamamladık. 2022 için pazar varsayımı yapmak güç. Ancak 700 bin civarı bir baz senaryo öngörüyoruz. Daha aşağıda yahut daha üstte olabilir. Her şartta yüzde 2.5’luk pazar hissesini hedefliyoruz. Yeni Qashqai’nin bunda rolü büyük. Satışlarımızın yüzde 70’i buradan gelecektir. Qashqai’de aylık 1000 adetlik tempoya ulaşmak istiyoruz. Bu 1000 adetlik satışın 300-400 civarının hibrit motorlu e-power modelinden olmasını hedefliyoruz. E-power’ı ikinci çeyrek üzere pazara girecek” formunda konuştu.
Mehmet Emre Doğueri


HAFİF HİBRİT QASHQAİ GELİYOR

Yeni kuşak Nissan Qashqai’nin yüksek tork kıymeti, düşük yakıt tüketimi ve CO2 emisyonuna sahip 1.3 litre akaryakıtlı, yavaşça hibrit (mild hybrid) motor teknolojisi, 4×4 çekiş sistemi ve shift-by-wire özelliği içeren geliştirilmiş XTRONIC CVT şanzımanı dikkat çekiyor. Nissan yeni Qashqai’nin motorunda daha fazla verimlilik sağlayan ve karbon emisyonunu azaltan yavaşça hibrit (mild hybrid) teknolojisini kullandı. yavaşça hibrit teknolojisinde, akaryakıtlı motor 12V elektrik sistemi ve lityum-iyon batarya ile destekleniyor. Lityum-iyon batarya, güç geri kazanım sistemi yardımıyla frenleme esnasında açığa çıkan enerjiyi depoluyor ve gerektiği vakit elektrik motoruna göndererek akaryakıtlı motoru destekliyor. Bu sayede akaryakıtlı motor üstündeki yükü azaltarak yakıt tüketiminin düşmesine yardımcı oluyor ve araç daha uzun müddet stop/start pozisyonunda kalabiliyor.