TOGG’dan heyecanlandıran paylaşım: Blockchain platformu ile imzalar atıldı

semaver

New member
Togg’dan yapılan açıklamaya bakılırsa, USECASE Mobility yaklaşımı ile mobiliteyi bir adım öteye taşıyarak arabadan çoksını üretmek üzere yola çıkan Togg, CES 2022’de blok zinciri teknolojileri konusundaki stratejik partner arayışını tamamlayarak Avalanche blok zinciri platformunu geliştiren, muteber, süratli, teknolojik ve Ar-Ge’ye değer veren bir platform olan Ava Labs ile iş birliğine adım attı.

Açıklamada bahse ait değerlendirmesine yer verilen Togg Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, mobilite dünyasında dijital iktisadın rolünün arttığını belirterek, “İlk günden beri Togg kullanıcıları için yeni jenerasyon dijital mobilite tahlilleri geliştiriyoruz. Ava Labs’la yaptığımız iş birliği de Togg kullanıcılarının tecrübesini diğer bir noktaya taşımak üzerine kurgulanıyor. Tüm mobilite ekosistemine dahil olan iş ortakları, Togg kullanıcıları ve hatta Togg sahibi olmayan kullanıcılar da bu platformdan yararlanabilecek.” tabirlerini kullandı.

Ava Labs CEO’su Prof. Dr. Emin Gün Sirer de Togg’un mobilitenin geleceğine biçim verirken en ülkü blok zinciri platformunu tercih ettiğini belirtti.

Sirer, “Avalanche, tamamlanma müddeti bakımından blok zinciri üzerinde en süratli akıllı kontratlara sahip ve global çapta ölçeklenebilir uygulamalarda kullanılabiliyor. Togg’un vizyonunu gerçekleştirmesine dayanak olmak ve iş birliği yapmaktan memnunluk duyuyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.


AATogg, mobilite dünyasında değişime liderlik ediyor

Açıklamaya nazaran, değişen kullanıcı beklentilerine paralel olarak taşınabilir telefonlarda son 15 yılda yaşanan değişim otomotivde yaşanıyor. Togg, IoT ve M2M irtibat teknolojileri ile blok zinciri altyapısını birleştirerek mobilite dünyasında bu değişime liderlik ediyor.

Intermodal olarak isimlendirilen karma modele sahip Togg Navigasyon sistemi yardımıyla kullanıcılar farklı ulaşım tahlilleri kullanarak seyahat etme imkanı sahip olacak.

Kullanıcılar, Togg akıllı aygıtlarını önce rezerve edilmiş şarj istasyonunda park ettikten daha sonra scooter ile seyahate devam edebilecek ya da etraftaki kahveciden kahvesini alabilecek. Bu eser ve hizmetler karşılığında da Togg akıllı aygıtın kullandığı blok zinciri teknolojisi ve akıllı kontratlar ile süratli ve inançlı bir biçimde süreç yapabilecek. Ayrıyeten araçta yapılan bakım ve değişen kesimler blok zinciri üzerinde tutulacak, bu biçimdece muteber bir ikinci el piyasası oluşacak.

AA