Tesla Model Y meblağları bir daha yükselişe geçti

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Otomobil sektörü için yavaş yavaş bir daha canlanmaya başlıyor diyebiliriz. 2019 yılının sonlarında ortaya çıkan ve 2020, 2021 yıllarını adeta kabusa çeviren pandemi, biroldukca bölümü olduğu üzere araba bölümünü de derinden etkiledi. Üstelik pandeminin tesirini 2022 yılının ortalarından itibaren kaybetmesine karşın, gerisinde bıraktığı yıkımın sürdüğünü de belirtelim. Tabi bu durumun gerisinde yatan temel sebep, pandemi ile bir arada patlak veren çip krizi. Lakin Tesla’dan gelen datalar, bu sürecin artık yavaş yavaş geride bırakılmaya başlandığını gösteriyor olabilir.

Dünyanın en büyük elektrikli araç markalarından biri olan Tesla, Ocak ayında rekor sayıda satışa imza attı. esasen 2022 yılının son çeyreğinde de tarihi satış sayılarına ulaşan Amerikalı otomotiv devinin bu başarısı kimseyi şaşırtmazken, gelen son bilgilere göre marka gelen siparişlere yetişemez oldu.

Tesla Model Y meblağları bir daha yükselişe geçti

Tabi bu durumun ardında, Ocak ayı içerisinde uygulanan %20’lik indirim fırsatının olduğunu da hatırlatalım. Fakat sebep her ne olursa olsun ortada bir gerçek var ki o da Tesla araçları yok satıyor.

Özellikle son vakit içinderda artan Model Y siparişlerine yetişemediğini belirten şirket yetkilileri, devayı aracın fiyatına artırım yapmakta buldu. Tesla’dan yapılan açıklamaya göre, Model Y Long Rande versiyonuna %2’lik, Tesla Model Y Performance versiyonuna ise %2,7’lik artırım yapılacağı belirtildi. Bu artırımlardan daha sonra Long Range’in fiyatı 54.990 dolar olurken, Performance’ın fiyatı ise 57.990 dolar olacak.