Köpüklü su üreticisi satın alın: fiyat, temizlik, malzeme

semaver

New member
Berlin. Gaza basın, hazır olun: Maden suyu üreticileri, artık kasa taşımanıza gerek kalmadığını, uzun vadede bunun satın alınan maden suyundan daha ucuz ve daha sürdürülebilir olduğunu ilan ediyor. Köpüklü musluk suyu hayranları tamamen aynı fikirde olabilir.


Ancak süpermarkette şişelenmiş su satın alan şüpheciler, hijyen nedenleriyle musluk suyu içmek istemeyerek bunu haklı çıkarıyor. Bu, en azından Almanya’da büyük bir yanılgıdır: “İçme Suyu Yönetmeliğine göre ömür boyu tereddütsüz içilebilecek şekilde yapılmalıdır. Her yerde aynı kalite standartları geçerlidir.” Belediye Teşebbüsleri (VKU).

Bavyera tüketici merkezinden Daniela Krehl, bebekler ve hamile kadınların da musluk suyu içebileceğini söylüyor. Örneğin içme suyunun kirli olması nedeniyle durum böyle değilse, etkilenen nüfus bilgilendirilecektir.

Musluk suyu şişelenmiş sudan 100 kat daha ucuz


Almanya’da bulunduğunuz yere bağlı olarak, musluk suyunun tadı biraz farklıdır. Bu, VKU’ya göre her alanda farklı olan musluk suyundaki minerallerden kaynaklanmaktadır. Krehl, “Bununla birlikte, satın alınan köpüklü suyun mineral içeriği neredeyse hiç yüksek değil” diye açıklıyor. Yani her şey bir su fıskiyesi için konuşuyor mu?

Köpüklü su sevenler, köpüklü su yapıcı sayesinde fiyat açısından avantajlıdır: Krehl, “Düzenli olarak maden suyu içen herkes, sonunda bir köpüklü su yapıcıyla kesinlikle tasarruf edecektir” diyor. Bir süre sonra musluk suyunu kendiniz köpürtmek daha ucuza gelir. Krehl, “Çünkü musluk suyu maden suyundan 100 kat daha ucuz” diyor.
Paha biçilemez


Parayla ilgili değerli ipuçları ve arka plan bilgileri – her Çarşamba


Krehl’e göre, maden suyunun nakliye yolları önemli ölçüde daha uzun olduğundan, maden suyu üreticisi çevre için satın alınan maden suyundan daha iyidir. Ve tabii ki, sırtınız için de iyi bir şey yapıyorsunuz çünkü sinir bozucu su kasasını taşımak zorunda değilsiniz.

Bu beş kriter, su fıskiyeleri için belirleyicidir.


1. Karbonik asit basıncı


TÜV SÜD’e göre, su köpürtücünün üretebileceği basınç ne kadar yüksek olursa, su o kadar güçlü köpürtülebilir. Bu nedenle, güçlü köpüklü sulardan hoşlanıyorsanız, daha yüksek karbonatlaşma basıncına sahip suyu tercih etmelisiniz.

2. Sistem

Gazlı kartuşlar aslında her eczanede ve birçok süpermarkette değiştirilebilir. TÜV SÜD’e göre, ortak üreticilerin su fıskiyeleri de çok sayıda tüple uyumludur. Ancak geleneksel silindirlerle uyumlu olmayanlar da vardır. Burada, satın almadan önce silindiri kolayca değiştirebileceğinizden veya yeniden doldurabileceğinizden emin olmalısınız. Güvenli tarafta olmak için ikinci bir kartuş satın almanız da tavsiye edilir.

3. Malzeme

Bunun, bir cihazın ne kadar dayanıklı olduğu üzerinde büyük bir etkisi olabilir. Örneğin TÜV SÜD’e göre paslanmaz çelik genellikle plastikten daha uzun ömürlüdür.


4. temizlik

Burada da büyük farklar var. TÜV SÜD’e göre, “Bazı modellerde bulaşık makinesinde yıkanabilen ayrılabilir parçalar bulunurken, diğer modellerde elle temizlik yapılması gerekir.” Bununla birlikte, çoğu üretici bulaşık makinesinde yıkanmamasını tavsiye etmektedir.

5. Fiyat

Köpüklü su üreticisinin fiyat aralığı, üreticiye, sisteme ve aldığınız şişe sayısına bağlı olarak çok geniştir. Fiyat aralığı 40 ila 400 Euro arasındadır.

Karaflar genellikle bulaşık makinesinde yıkanabilir değildir


Cihaz ve su şişeleri uygun ve düzenli bir şekilde temizlenmediğinde mikroplar gelişebilir. Ancak verilen şişeler genellikle bulaşık makinesi için uygun değildir. Bazı üreticiler şişenin hafif bir bulaşık sabunu ve ılık suyla temizlenmesini tavsiye eder – gerekirse şişe fırçası da kullanabilirsiniz.


Ayrıca şurubun doğrudan şişeye eklenmesi önerilmez. Şuruplu bir içecek içmek isterseniz, şişenin daha uzun süre taze kalması için önce bardağa eklemeniz daha iyi olur.

Su filtresine ihtiyacınız yok


Ve sonra başka bir nokta daha var: herkesin mutfağında su filtresi olan ve önce bir bardak musluk suyunu filtrelemeden içmeyen bir arkadaşı vardır. VKU’ya göre sağlık ve hijyen nedenleriyle buna gerek yoktur.

Daniela Krehl su filtrelerini daha az öneriyor çünkü su filtrelerinden mikrop kapmamak için onlarla çok hijyenik olmanız gerekiyor. Kullanmak istiyorsanız, üreticinin talimatlarına göre doğru şekilde temizlenmeli ve filtre değiştirilmelidir.

Haberler/vv