İkinci el araba piyasası yeni yıla hareketli başladı

semaver

New member
İkinci el araba piyasası son 20 gündür hareketlilik yaşanıyordu. Bu hareketlilik yeni yılın birinci haftasında da devam ediyor. Son günlerde yüzde 20 artış yaşanan ikinci el araçlarda, yüzde 10’luk bir artış daha bekleniyor. Oto galericiler, vatandaşlara araçları al sat yapmak yerine, kullanmak için alma konusunda ihtarda bulunuyorlar. İkinci el araba piyasasında talebin artarak devam ettiğini belirten galericiler, bu talebinde karşılığının yükseliş olacağını söylemiş oldu.

“2023’ün birinci haftasına süratli başladık”

İkinci el araba piyasasının 2022 yılında genel olarak üst ivme kazandığını belirten galerici Gökhan Ardeşen, “2023 yılının birinci haftasına süratli başladık. Öğlen saatinde kadar 6 otomobil hazırladık. Bunları müşterilerimize teslim edeceğiz. Yılbaşı öncesi başlayan hareketlilik yeni yılda da devam ediyor. Olağan kaidelerde yeni yıla sakin bir giriş bekliyordum lakin düşündüğümüz üzere olmadı. İlerleyen günlerde bir öngörüde bulunamıyoruz ancak yükseliş trendi devam edecek üzere duruyor. Son 20 günde yüzde 20 bir artış oldu. Bu gidişata bakılırsa Ocak aynın birinci haftasında da bir yüzde 10’luk daha artış olacak üzere duruyor. Yaşanan talebe bir artış kelam konusu olacaktır. ” biçiminde konuştu.

Araç alacak arkadaşlara ihtarlarda bulunan Ardeşen, “Araç alacak vatandaşlar, çabuk etmesin sakin olsun. Biz bu fiyatları kendimiz yapıyoruz. Otomobiller bitmiş üzere davranmamıza gerek yok. En azından alacak olan vatandaşlar kullanım için alsınlar. Araç meblağları yükselecek ve alayım kederine düşmezlerse, otomobil konusunda ki enflasyonu biraz daha kısmış olabiliriz” diyerek kelamlarını tamamladı.