Enfeksiyon durumuna ilişkin RKI kontrol paneli kullanımdan kaldırılmıştır

Muqe

New member
“Artık gerekli değil”

RKI, korona enfeksiyonu durumuyla ilgili kontrol panelini ayarlıyorRKI’nin Corona panosu (arşiv görüntüsü).

© Kaynak: IMAGO/Rene Traut


Birçok kişi bunu bir kılavuz olarak kullandı: RKI kontrol paneli, korona pandemisi sırasındaki enfeksiyonlara, vakalara ve ölümlere genel bir bakış sunuyordu. Hizmet şimdi durduruldu.
Berlin. Korona pandemisinin patlak vermesinden üç yıldan fazla bir süre sonra, Robert Koch Enstitüsü’nün (RKI) Covid 19 kontrol paneli kullanımdan kaldırılacak. Kullanıcılar çevrimiçi tekliften son kez Cuma günü yararlanabilirler. Pano günlük olarak kısmen güncellendi ve diğer şeylerin yanı sıra, bildirilen yeni korona enfeksiyonları ve ölümlerinin yanı sıra ülke çapında, federal eyaletler ve bölge düzeyinde 7 günlük insidansa genel bir bakış sağladı.


RKI’nin bir sözcüsü, Alman Basın Ajansı’na, mevcut durumda kayıt verilerinin bu formda hazırlanmasının artık gerekli olmadığını bildirdi. Bilgiye göre, Corona panosu Mart 2020’de çevrimiçi oldu. Ancak, veriler Pazartesi’den Cuma’ya kadar çevrimiçi olarak mevcut olmalıdır: RKI’nin sözde Pandemi Radarı’nda ve çevrimiçi hizmet Github’da.

Pandemi zamanlarından başka bir yol arkadaşı, Perşembe gününden bu yana yalnızca sınırlı ölçüde mevcuttu: Corona-Warn-App, 1 Haziran’da uyku moduna alındı. Temas takibi artık gerekli değildir, gerekirse aşı sertifikaları kullanılabilir. 48 milyon kez indirilen uyarı uygulaması, Almanya’daki en popüler akıllı telefon uygulamalarından biridir.


Haberler