Elektrikli kamyon üreticisi Rivian bir e-bisiklet geliştiriyor

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Bloomberg, Scaringe’nin elektrikli bir motosikletten mi yoksa bisikletten mi bahsetmiş olduğuni doğrulayamadı, lakin Rivian’ın bisiklet bileşenleri ve dizaynları için patentlere sahip olduğunu belirtiliyor. Geçmişte de Scaringe, Rivian’ın sonunda mikromobilite pazarına açılmak istediğini söylemişti.

Rivian’ın bir e-bisiklet üzerinde çalışıyor olabileceği haberi, şirketin iş gücünün %6’sını etkileyecek işten çıkarmaları duyurmasıyla birebir hafta ortasında geldi. Kesintiler, Rivian’ın bir yıldan kısa bir süre ortasında üstlendiği ikinci büyük bir daha yapılanmayı temsil ediyor.

Elektrikli kamyon üreticisi Rivian bir e-bisiklet geliştiriyor

Şirket, hareketin kendisini R1T ve R1S EV’lerinin üretimini ölçeklendirmeye bir daha odaklama eforu olduğunu ve bunun karşılığında Rivian’ı uzun vadeli karlılık yoluna koyduğunu söylemiş oldu. Cuma günü, Scaringe’nin çalışanlarına Rivian’ın tıpkı anda hayli fazla şey yapmaya çalışarak kendini zayıflattığını söylemiş olduği bildirildi.

Şirket çabucak hemen kar elde etmemişken e-bisiklet pazarına açılmaya çalışmak pek mantıklı olmayabilir, lakin Rivian’ın bu stratejiyi sürdürmesi için zorlayıcı bir niye var. Pandemidilk evvel bile, e-bisikletlerin popülaritesi yardımıyla bisiklet pazarı büyüyordu. Aslında, elektrikli bisikletler daima olarak elektrikli otomobilleri ve kamyonları geride bıraktı. Üretilmeleri değerli ölçüde daha ucuz olduğundan ve bu niçinle tüketicilerin satın alma maliyeti daha düşük olduğundan aslında bu hiç de şaşırtan değil. bu biçimde bir bisiklet, Rivian’ın daha erken karlı hale gelmesi için gereksinim duyduğu şey olabilir.