CWC yöntemi: Tiktok, Instagram ve Co ile ilgili ipuçları ve püf noktaları

semaver

New member
Saç kremi, yıkama, saç kremi: CWC yönteminin getirdiği şey buSaç yıkamak saçınızı kurutabilir.

© Kaynak: Christin Klose/dpa-tmn


Tiktok, Instagram ve Co.’da saç ve kozmetik etrafında dönen sayısız ipucu ve püf noktası var. Kuru saç uçlarından muzdarip olan herkese orada CWC yöntemi sunulacak. Usta kuaför ve etkileyici Dejan Garz neler getirdiğini ve kimler için uygun olduğunu açıklıyor.heidi beckerKışın ısınan hava ve yazın UV radyasyonu saç uçlarınızın kurumasına veya kırılmasına neden olur. Arada, saçlarımız giysi veya yastık üzerindeki sürtünme ile gerilir. Saç bakımları ve maskeler bir çare vaat ediyor – ancak “Öko-Test” dergisine göre bunlar her zaman ikna edici değil. Şu anda sosyal medyada dolaşan bir ipucu, sözde CWC yöntemidir. Bu teknik ucuz ve özellikle etkili olmalıdır.

CWC yöntemi sosyal medyada viral oluyor


Usta kuaför ve influencer Dejan Garz, Instagram ve Tiktok videolarında “CWC yöntemi, günlük saç yıkama sırasında uçların kurumasını önleyen bir tekniktir” diyor.


“CWC” – bu aslında ne anlama geliyor? “C”, saç kremi anlamına gelir. Yıkama için “W” ve saç kremi için tekrar “C”. Garz, “Su ve şampuanın saçlarımız üzerinde kuruma etkisi var” diye açıklıyor. Saç kremi daha koruyucu bir etkiye sahiptir. Çünkü bu, şampuanla açılan saç kütikülünü kapatır. Öne çıkan nokta: Evde zaten saç kreminiz var ve başka bir pahalı ürün almak zorunda değilsiniz.

İpuçları daha yumuşak hissettiriyor


CWC yönteminde saçlar önce ıslatılır. Garz’a göre, daha sonra önce saç uçlarına saç kremi sürülür, ardından saç derisi şampuanla yıkanır. Daha sonra saç kremi ve şampuan saçtan yıkanır ve saçı mühürlemek için saç uçlarına tekrar saç kremi sürülür ve 30 saniye sonra tekrar durulanır. Tamamlamak.

İlk başta biraz yabancı hissettiren şeyin harika bir etkisi var – uçlar daha yumuşak geliyor – ve öyleler. Garz, “Her gün yıkanan kişiler, uçları korumak için bu yöntemi kesinlikle kullanmalıdır” diyor. Usta kuaföre göre saçlarını haftada sadece bir kez yıkayan kişiler için bu gerekli değildir. Aksi takdirde teknik, ağartılmış, renkli, kıvırcık, ince, kalın veya kuru fark etmeksizin herkes tarafından uygulanabilir. Garz, “Her saç mutludur” diyor.