Bir otomotiv devi daha üretimi durdurdu

semaver

New member
Alman araba üreticisi Volkswagen, arz ezasını münasebet göstererek perşembe günü Çin Şanghay’daki fabrikasını kısmen kapattı.

Volkswagen, “tedarikçilerden modül eksikliği” niçiniyle Şanghay’daki fabrikasını kısmen kapatacağını söylemiş oldu. Araba üreticisi, koronavirüs olayları yükselirken bu ayın başlarında fabrikasını kapattı.

Bu ayın başlarında bir Volkswagen sözcüsü, “Şu ana kadar üretimde kaybettiklerimizi, durum düzeldiğinde ek vardiyalarla geri kazanabiliriz” dedi. Volkswagen, son fabrika kapanma işini ne kadar süreceğini söylemedi.

TESLA DA ÜRETİMİ DURDURMUŞTU

Geçtiğimiz günlerde elektrikli araç devi Tesla, Çin’de artan Kovid-19 hadiseleri sebebi ile Şanghay’daki fabrikasını iki gün kapatma sonucu almıştı.

Tesla’nın askıya alma mühletini uzatıp uzatmayacağı konusunda çabucak hemen personellere bilgi vermediği açıklandı. Tesla’nın hacim olarak en büyük fabrikası olan Giga Shanghai, Avrupa’ya kıymetli sayıda Model 3 ve Model Y ismindeki arabalarını ihraç ediyor.

Fabrikanın günde yaklaşık 2 bin araç üretmesi niçiniyle, iki günlük duraklamanın bile Tesla’nın üretimini değerli ölçüde azaltacağı ve bu durumun teslimatlardı gecikmelere sebep olacağı öngörülüyor.