Amsterdam’da Gezilecek Yerler

Felaket

New member
Amsterdam, Avrupa’nın en popüler destinasyonlarından biridir ve iyi bir nedenden dolayı oldukça destansı bir şehirdir!

Şaşırtıcı kültür, inanılmaz gece hayatı, birinci sınıf müzeler ve tarihi mücevherlerle süsleyen bu şehir, bir Avrupa şehir molası düşünürken kaçırılmaması gereken bir şehir.

Amsterdam hakkında gerçekten harika olan bir şey, herkes için bir şehir olması, özellikle de kafanızı dinlendirecek bir yer söz konusu olduğunda! Lüks, şık, modern veya klasik ne aradığınıza bakılmaksızın, kesinlikle sizin için doğru olan rahat bir yatak bulacaksınız.

Westerkerk
Westerkerk veya Batı Kilisesi, Amsterdam’ın en popüler kilisesi olmasıyla ünlüdür ve geçmişte kraliyet düğünlerini bile barındırmıştır… oh la la!

Gotik özellikleri ile Rönesans tarzında inşa edilen birçok ziyaretçi, kiliseye gömülü Rembrandt’ın mezarını görmek için geliyor – oldukça ürkütücü ama her ziyaretçinin Amsterdam’da görmesi gereken bir yer

Rijksmuseum
1809 yılında kurulan Rijksmuseum, çok çeşitli sanat eserleri ve antikalar barındırıyor ve yüzlerce yıl süren yedi milyon sanat eseri bölgesinde bir şeyler olduğu söyleniyor!

Vincent Van Gogh Müzesi
Dünyanın herhangi bir yerinde en büyük Vincent Van Gogh resimlerinin koleksiyonunu görmek istiyorsanız buraya gelin! Burada 200’den fazla resim, şu anda en değerli sanatçılardan biri olan bu 19. yüzyıl sanatçısına ait çizimler ve mektuplar var.

Kraliyet Sarayı
Hollanda Kralı’nın resmi konutu olan Kraliyet Sarayı, ilk olarak 1648’de güçlerinin bir işareti olarak inşa edildi. Antik Roma’nın mimarisini yansıtmak için inşa edilmiş olan saray, gösterişli ve süslü ve şaşırtıcı derecede güzel – sadece devlet odalarını kontrol ettiğinizden emin olun!

Amsterdam Limanı
Bu güne kadar hala bir çalışma limanı olan Amsterdam Limanı, denize ulaşana kadar 19 kilometre uzanıyor. Burada Amsterdam’ı ikiye ayıran liman ve kanalların etrafında yolculuklar var, bu yüzden şehri sudan görmek istiyorsanız buraya gelin…

Ulusal Anıt
Ulusal Anıt aslında 22 metre yükseklikte bir dikilitaş. İkinci Dünya Savaşı’nın kurbanları ve gazileri için bir anıt. Şehrin çalkantılı tarihinin hareketli bir hatırlatıcısı.

Pllek
Bu şaşırtıcı küçük nokta yerel Amsterdam’ın tadını çıkarmak için favori bir yerdir! Bir yaz veya kış akşamı Pllek’e gidin, kendinize sıcak çikolata (veya bir kadeh şarap) alın ve şehrin üzerindeki gün batımının tadını çıkarın. Amsterdam’ın en havalı yerlerinden biri!