Zevk daha pahalı olmaya devam ettiğinde

Adanali

New member
Sevgili okuyucular,

Bridgerton veya Stranger Things gibi şovların hayranı olduğunuzu varsayarsak, hangi gruba aitsiniz? Beleşçilere mi? Ya da Netflix hesaplarının parasını kendileri ödeyen insanlar? Yıllar boyunca, akış hizmeti sözde hesap paylaşımına aşağı yukarı göz yummuştu. Aynı evde yaşamayan kişilerle şifrenin paylaşılmasına asla izin verilmemiştir. Bununla birlikte, birçok çocuk taşındıktan yıllar sonra hala anne veya babanın erişimini kullanıyordu.

İzlenim, güçlü bir şekilde büyümeye devam ettiği sürece akış hizmetinin rahatsız edilmediği yönündeydi. Ama bu artık değişti. Meslektaşım Ben Kendal’ın da açıkladığı gibi, Netflix’in hesap paylaşımını kısıtlamasının bir nedeni, büyümenin Netflix’in on yılı aşkın süredir alıştığı seviyelerden çok uzakta olması.

Şirketin geçen hafta açıkladığı gibi, artık Almanya’daki kullanıcılar da hesapsız yolculara yönelik daha katı önlemlerden etkileniyor. Netflix gelecekte hesap paylaşımını tam olarak nasıl kontrol edecek, kullanıcıları ne gibi sonuçlar bekleyebilir, Kendal’ın bu metinde yazdıkları bunlar.

Ancak bir şey açık: Netflix teklifi muhtemelen birçok kullanıcı için eskisinden daha pahalıya mal olacak. 17,99 avroya mal olan premium hesapta, müşteriler en fazla iki ekstra üye için ödeme yapabilir. Aylık 12,99 Euro’ya mal olan standart hesapta yalnızca bir ek yuva sağlanır. Bu, 7,99 Euro’luk temel hesapla mümkün değildir. Almanya’da 4,99 Euro’luk bir uzantı, hizmetin reklamlarla birlikte kullanılabildiği en ucuz Netflix aboneliği kadar pahalıdır.

Netflix’ten daha fazlası hakkında


Bunu bir omuz silkme ile yorumlayabilirsiniz. Ne oluyor be? Bu sadece bir akış hizmetidir. Teklife kim ikna olursa, bedelini öder; kim yapmaz, kim yapmaz. Ama o kadar basit değil.

Sinema biletleri, hayvanat bahçesi ziyareti ya da hafta sonu dışarıda yemek yemeye gitmek – birçok günlük zevk artık daha pahalı hale geldi. Giderek daha azını karşılayabilenler, sadece neşe ve çeşitliliği değil, aynı zamanda bir parça sosyal katılımı da kaybederler.

Bu sadece bireysel bir kayıp değil, aynı zamanda toplumsal bir risk de barındırıyor. “Çoğu zaman, krizler etkileri açısından haksızdır, ancak bu özellikle böyledir. Meslektaşım Andreas Niesmann, durgunlukla ilgili yorumunda, onları toplumsal uyum ve toplumsal barış için bu kadar tehlikeli yapan şey budur” diye yazıyor. veya daha sonra siyasi bir patlama olacak.” Bu nedenle Niesmann, özellikle düşük gelirliler için yardım çağrısında bulunuyor.

Herhangi bir yorumunuz veya sorunuz var mı? lütfen bize yazın ödenemez@Haberler!

O

Anna Schugart


haftanın ipucuParfüm veya alkol yok, ancak besleyici içerikler: Cilt tahriş olma eğilimindeyse, güneş kremi özellikle nazik olmalıdır.


Parfüm veya alkol yok, ancak besleyici içerikler: Cilt tahriş olma eğilimindeyse, güneş kremi özellikle nazik olmalıdır.

© Kaynak: Bodo İşaretleri/dpa


Son birkaç günün sıcak havalarından keyif aldınız mı? Şu anda güneşin güzel saatlerini dört gözle bekleyen herkes de dikkatli olmalıdır. Wetterkontor meteoroloji uzmanı Britta Siebert-Sperl, “Birçoğu güneşe tekrar alışmadı, ancak prensipte şimdiden yaz ortasındaki kadar güçlü” diye uyarıyor. “Korunaklı yerlerde sadece 20 dakika güneşte kaldıktan sonra güneş yanığı alabilirsiniz.”

Burada yardımcı olan asıl şey losyon uygulamaktır. İyi koruma – hassas ciltler için bile – pahalı olmak zorunda değildir. “Öko-Test” yakın zamanda 21 hassas güneş kremini test etti. Testten toplam üç tanesi genel olarak çok iyi bir derece ile çıktı. Alverde hassas güneş sütü 30 (dm), Lavera hassas güneş losyonu 30 (Laverana) ve Sun D’Or güneş sütü hassas 30 (Budni/Edeka/Netto). 100 mililitresi 1,88 Euro’luk fiyatıyla sonuncusu, aynı zamanda test alanındaki en ucuz ürünlerden biri.

Lütfen öde!


Etrafında ebeveynlerin yüzde 43’ü ilkokul çağındaki çocuklarına harçlık vermeyin. Bu, sigorta grubu Cosmos Direkt tarafından yaptırılan temsili bir Forsa anketinin sonucudur. Ancak ebeveynlerin çoğu bunu farklı şekilde ele alıyor. Araştırmaya göre ebeveynlerin yüzde 15’i çocuklarına haftada 2 avroya kadar cep harçlığı veriyor. Diğer yüzde 15’lik bir kesim ise çocuklarına haftada 2 ila 3 avro, yüzde 7’si 3 ila 5 avro ve yüzde 13, 5 avro ve üzeri veriyor.

Haberler yazarı Sebastian Hoff, bu metinde çocukların parayı düzgün bir şekilde kullanmayı nasıl öğrendiklerine dair bazı yararlı ipuçları topladı (+).

Bunu bildiğim iyi oldu

Plus ile daha fazlasını öğreninDerinlemesine araştırmaya ve özel bilgilere erişin: Aboneliğinizi doğrudan Plus makalelerimizden başlatabilirsiniz.

Güzel haberler


Almanya’da enflasyon Mayıs ayındaki yüksek seviyesinden önemli ölçüde zayıfladı. Federal İstatistik Ofisi’nin ön rakamlara dayanarak Çarşamba günü açıkladığı üzere, Nisan ayındaki yüzde 7,2’den sonra, tüketici fiyatları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 6,1 arttı.

sende abone ol


Kriz Radarı: Çatışmalar, savaşlar, felaketler – Can Merey tarafından analiz edilen, her Çarşamba yeni.

Gün: Yazı işleri ağı Almanya’dan haber brifingi. Her sabah saat 7’de

İklim kontrolü: İklim değişikliği hakkında en önemli haberleri ve arka plan bilgilerini alın – her Cuma yeni.

Başkent Radarı: Hükümet bölgesinden kişisel izlenimler ve geçmişler. Her Salı, Perşembe ve Cumartesi.

Hayat ve biz: Sağlık, esenlik ve tüm aile için rehber – her ikinci Perşembe.

N’aber, Amerika? ABD haber bülteni, her iki Salı günü siyaset, toplum ve kültürdeki gelişmeler hakkında arka plan bilgileri sağlar.

Akış Ekibi: Netflix ve Co. için en iyi dizi ve film ipuçları – her ay yeni.