Yardım ederken, dövülüp bıçaklandı

DeSouza

New member
Olay 5 Mart günü Konak Mahallesi Yavuz Sultan Selim Caddesi üzerinde meydana geldi. Argümana göre, Hakan Şahin ve arkadaşı dışarıda dolaştığı sırada cadde üzerinde bir trafik kazası olduğunu ve kaza yerinde arbede olduğunu gördü. Arbedeyi ayırmak isteyen Hakan Şahin, kalabalık bir gurup tarafınca darp edildi. Etraftaki vatandaşların yardımı ile kurtulan Şahin, hadiseden 1 saat daha sonra arkadaşını meskene götürmek istediği sırada birebir küme tarafınca bir daha atağa uğradı. Kendisini korumak için bir kuru yemiş dükkanına sığınan Şahin, zorla çıkarılarak kim tarafınca kullanıldığı bilinmeyen bıçakla yaralandı. Kanlar ortasında yerde hareketsiz yatan Şahin’i bakılırsanler durumu polis ve sıhhat gruplarına haber verdi. İhbarla gelen sıhhat grupları yaptıkları birinci müdahalenin akabinde Şahin’i 25 Aralık Devlet Hastanesi’ne götürdü. Polis olayın akabinde kaçan saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

‘YARDIM ETMEK İSTEMİŞTİM’

Hakan Şahin, kendilerine saldıran bireyleri tanımadığını ve trafikte darbedilen bir şahsa yardım etmek için olaya müdahil olduğunu söylemiş oldu. olaydan 1 saat daha sonra arkadaşını bırakmaya giderken bir daha tıpkı caddede de birebir bireyler tarafınca hücuma uğradığını tabir eden Şahin, “Arkadaşımla buluşmak için meskenden çıkmıştım. Yolda giderken bir kaza olduğunu gördük. Trafik kazasında yaşlı bir amcayı kaza yapan taraflar darbediyordu ve arkadaşım vicdanen kendisini rahatsız hissetti ve onları ayırmak için gitti. Arkadaşımı da darbetmeye başladılar. Ben de arkadaşımı ayırmak için müdahil oldum ve beni de darbettiler. daha sonra bizi ayırdı etraftakiler. Olayın üzerinden bir saat kadar geçti. Konuta gelmiştik. daha sonra ben arkadaşımı meskenine kadar bırakmak için ona eşlik ettim ve meskenden çıktık. O sırada yolda gitmemişler ve bizi gördüler bize saldırmaya başladılar. Kendimizi bir kuru yemiş dükkanına attık. Bizi dükkanın ortasından yaka paça sürükleyerek çıkarttılar ve darbetmeye başladılar. daha sonra dışarı çıkarınca beni bıçakladılar. O sırada bir ses duydum ‘alın gdolayın bunu öldürün’ diyordu birisi. çabucak sonrasında etraftakiler ayırdı. Ambulans geldi ve beni hastaneye götürdüler. Bana saldıranlar iki otomobilden indiler ve yaklaşık 10-15 bireylerdi. Canice saldırdılar. Bu şahısların cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

Hakan Şahin’in ablası Selenay Şahin ise kardeşinin hatasız yere darbedildiğini ve vefattan döndüğünü belirterek, hatalıların yakalanarak cezalandırılmasını istedi.

‘BIÇAKLANMA ANINI GÖRÜNCE HUDUT KRİZİ GEÇİRDİM’

Selanay Şahin, “Evde oturuyorduk. Kuru yemişçiden birileri aradı ve kardeşimin bıçaklandığını söylemiş olduler. Çok korktuk. Olay yerine gittiğimizde kardeşim kanlar ortasındaydı. Kardeşimin bıçaklandığı anın güvenlik imajlarını görür görmez hudut krizi geçirdim. Bir beşere bu kadar saldırılmamalı. Saldıranların gözü dönmüş. Bu benim kardeşimin başına geldi ve vefattan döndü. Öteki birilerinin başına da gelmesin istiyoruz. Hatalıların bulunmasını istiyoruz. Kardeşime hücum anı manzaralarla mevcut ve kardeşim için adalet istiyorum. Kardeşim ölebilirdi” diye konuştu.