VW, 2030 yılına kadar Avrupa’da yüzde 80 e-araba satmak istiyor

Felaket

New member
Çin ve ABD’den daha büyük pay


VW, 2030 yılına kadar Avrupa’da yüzde 80 e-araba satmak istiyorID.3 ve ID.4 tipi yeni VW otomobilleri: VW, teslim edilen elektrikli araç sayısını önemli ölçüde artırmak istiyor.

© Kaynak: Jan Woitas


VW, EV satış hedeflerini yükseltti. Avrupa’da teslim edilen araçların önceki yüzde 70’i yerine yüzde 80’inin 2030 yılına kadar elektrikli otomobil olması gerekiyor.
Berlin. Volkswagen, Avrupa’daki e-araba satışlarını önceden planladığından daha hızlı artırmak istiyor. Markanın yönetim kurulu üyesi Thomas Ulbrich, “Automobilwoche” dergisinde “2030’da Avrupa’da teslim edilen tüm araçların en az yüzde 80’i tamamen elektrikli olacak” dedi. İki yıl önce VW yüzde 70’lik bir hedef koymuştu.


Grubun ana markası geçen yıl dünya çapında 330.000 tam elektrikli araç teslim etti ve bu da toplam satışların yüzde yedisine tekabül ediyor. “Automobilwoche”a göre Avrupa’da yüzde onun biraz üzerindeydi.

Ulbrich, yeni hedefi “son derece iddialı” olarak nitelendirdi. Edinilen bilgilere göre VW, halen Çin ve ABD’de e-arabalardan yüzde 50 pay almayı hedefliyor.


Haberler