Stiftung Warentest 24 kilidi test ediyor

Felaket

New member
Zincir kilitler, U kilitler veya katlanır kilitler?


Stiftung Warentest: İyi bisiklet kilitleri pahalı olmak zorunda değildirBüyük şey ve “iyi”: 200 avroya “Kryptonite New York Fahgettaboudit Chain 1410 & New York Disk Kilidi” 4,7 kilo ağırlığında.

© Kaynak: Stiftung Warentest/dpa-tmn


Bir bisiklet kilidine çok para harcayabilirsiniz. Ama bu gerçekten gerekli mi? Stiftung Warentest 24 kilidi test etti. Bunlar ikna etti.
Berlin. İyi bir bisiklet kilidi hırsızlığa karşı koruma sağlayabilir. Stiftung Warentest’e göre güvenlik her zaman pahalı olmak zorunda değildir. “test” (2/2023), orta ve yüksek güvenlik düzeyine sahip üç tipte 24 kilide, diğerlerinin yanı sıra, kesici ve darbeli aletler kullanarak işlem yaptı.
hayat ve biz


Sağlık, esenlik ve tüm aile için rehber – her ikinci Perşembe.


Sonuç: 36 ila 200 Euro arasında değişen bazı ucuz kilitler bile test alanında ikna edici. Toplamda 14 ve dolayısıyla kalelerin yarısından fazlası “iyi” puan aldı. Dört model “tatmin edici”. Bununla birlikte, en ucuz model gibi çok hızlı kırılabildikleri veya kaplamada kirletici maddeler olduğu için bir çeyrek de “zayıf” ile başarısız olur.

Oldukça ağır: Zincir kilitler ağır olabilir


Zincir kilitler söz konusu olduğunda, 58 avroya “Kryptonite Keeper 785” kendini en iyi şekilde korur. Ayrıca sadece 1,3 kilo ağırlığındadır ve 200 avro ve 4,7 kilo ağırlığındaki “Kryptonite New York Fahgettaboudit Chain 1410 & New York Disk Kilidi”nden hiçbir şekilde aşağı değildir. Arkasında ve aynı zamanda “iyi”: “Axa Newton Promoto+ 2 100/9” (66 Euro/2,4 kg).

Sağlam ama esnek olmayan: asma kilitler


Metal prangalı kilitler genellikle çok güçlüdür. Ayrıca mevcut testte hırsızlığa karşı en dayanıklı model: 170 Euro karşılığında “Kryptonite New York Lock M18-WL”. Bu gruptaki fiyat-performans kazananı 58 avroya “Trelock U4 Plus”, aynı zamanda “iyi” puan alıyor. Braketli modellerin dezavantajları: esnek değildirler ve bağlantı seçenekleri nispeten sınırlıdır.

Kompakt ve katlanabilir: katlanabilir kilitler


Ancak katlanır kilitler bir katlanır cetvel gibi açılabilir ve daha esnektir, bu da güvenlik pahasına olabilir. Bu, geleneksel bir üreticinin 80 Euro’luk kusurlu modeliyle gösteriliyor. Ancak kural bu değil, bu nedenle sekiz modelden altısı “iyi” olarak derecelendirildi. Aralarında en ucuzları “Kryptonite Keeper 510 Katlanır Kilit” (89 Euro) ve “Trelock FS 380 Trigo” (90 Euro).


Haberler