Son dakika… 7.7’nin akabinde bölgede 7.6 büyüklüğünde bir sarsıntı daha!

DeSouza

New member
AFAD, 7.7 büyüklüğündeki zelzelenin akabinde bölgede 7.6 büyüklüğünde bir sarsıntının daha meydana geldiğini duyurdu.

EMSC 7.5 OLARAK DUYURDU

Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC) son zelzelenin büyüklüğünü 7.5 olarak verdi. Sarsıntının merkez üssü ise Adana’nın Pozantı ilçesi yakınları olarak duyuruldu, dakikalar daha sonra Kahramanmaraş Elbistan olarak revize edildi. EMSC bilgilerine nazaran, sarsıntı Elbistan’ın 6 kilometre güneydoğusunda gerçekleşti. Sarsıntının derinliği ise, iki kilometre.

Suriye resmi medyası, Şam’da binaların şiddetli biçimde sallandığını duyurdu.

DHA MUHABİRİ YAYINDAYKEN ZELZELE OLDU

DHA muhabiri Ali Leylak, CNN Türk yayınında Şanlıurfa’daki sarsıntıya ait ayrıntıları aktardığı sırada bir sarsıntı meydana geldi. Zelzele anında yayını sürdüren Leylak, “Şu an bir sarsıntı oldu. Vatandaşlar koşmaya başladı. Önemli bir badire oldu. Zelzele sırasında vinç düşecek…” tabirlerini kullandı.

Sarsıntı daha sonrası bölgedeki ayrıntıları aktarmaya devam eden Leylak, Bölgede epeyce şiddetli bir sarsıntı meydana geldi. Vatandaşlar kendilerini müdafaaya çalıştı. Burada şu anda bir panik havası yaşanıyor. Yağmur altında çalışmalar sürüyor. Vatandaşlar binalara yaklaşmamaları tarafında uyarılıyor. Çöken binalarda kalan vatandaşları kurtarmak için çalışmalar sürüyor.” dedi.

SON DAKİKA BİLGİSİ: BİNA ÇÖKTÜ

Yayın sırasında son dakika bilgisini aktaran Leylak, “Osmanğa Mahallesi’nin çabucak karşısında bulunan Bahçelievler’de binada çökme meydana geldiği ve içeride vatandaşların olduğu aktarılıyor. Şu an itibariyle Bahçelievler mahallesine gitmek için gruplar yönlendi.” sözlerini kullandı.
Arama kurtarma çalışması devam ederken yıkım oldu.

Ayrıntıları birazdan…