Şeker Hamurlu Butik Kurabiye (Videolu)

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Şeker Hamurlu Butik Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler

• 250 gr margarin yahut tereyağ
  • 1 çay kaşığı ucu kadar tuz
  • 200 gr pudra şekeri
  • 1 adet yumurta
  • 3.5-4 su bardağı un
Üzeri için;

• Şeker hamuru
  • Pembe pudra şekeri
Şeker Hamurlu Butik Kurabiye Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Kurabiyemiz için birinci vakit içinderda bütün gereçlerin oda ısısında olması lazım.
  2. Yoğurma kabının içerisine margarini alalım, tereyağ da kullanabilirsiniz lakin margarin kıvam olarak tam tutuyor bana nazaran .
  3. Ardından pudra şekerini ekleyelim, gram olarak yazdım bardak ölçüsü olarak 200 mllik 2 su bardağıyla biri 1 parmak eksik olacak biçimde ayarlama yapabilirsiniz.
  4. Yağ ve şekeri mikserle güzelce krema kıvamına gelene kadar çırpalım.
  5. Bu kısım değerli şeker ve yağ yeterli çırpılmış olmalı ,ardından içerisine yumurtayı ekleyip çırpmaya devam edelim.
  6. Hamur mikserde toplanmaya başladımı mikseri kaldıralım ve içine tuzu ve azar azar unu ek edelim elastik ele yapışmayan bir hamur olacak .
  7. Ardından hamuru streç sinemanın üzerine aktaralım ve her tarafını kapatalım.
  8. Buzdolabında en az yarım saat dinlendirelim .
  9. Hamur yeteri kadar dinlendikten daha sonra 2 yağlı kağıt içinde merdane ile açalım buzdolabından birinci çıktığında hamur sert olabilir lakin merdaneyle baskı uyguladıkça hamur salıyor kendini.
  10. Hamuru ne epey ince nede hayli kalın açın orta kalınlıkta olsun güzelce açtıktan daha sonra istediğiniz kalıpla kesin ve yağlı kağıt serili tepsiye dizin.
  11. Hamurun kalan kısımlarını birleştirip yuvarlayın ve tekrar yağlı kağıt içinde merdane ile açın, hamur bitene kadar devam edin bu sürece .
  12. 1 tepsiye sığmayabilir kurabiyeleriniz benim kalıbım küçük olduğu için 39 tane kurabiye çıktı daha büyük kalıplarda 27-28 tane falan çıkıyor .
  13. Önceden ısıtılmış 170 derece fırında 10 yahut 15 dakikada pişirin ,dikkat edin kurabiyeleriniz kızarmasın beyaz kalıcaklar .
  14. 10. Dakikadan daha sonra denetim edin, akabinde kurabiyelerinizi dilediğiniz üzere süsleyin .
  15. Ben yarısını şeker hamuru yarısını pudra şekeri ile süsledim şayet şeker hamurlu kurabiye olarak yapacaksınız doğum gününde yahut satmak için yapıyorsanız kurabiye poşetlerine geçirip güzelce bağlandığınız taktirde 1 aya kadar ömrünü uzatmış olursunuz.
  16. Çubuklu ve şeker hamurlu detaylı tanım youtube kanalımdan bakabilirsiniz.
Afiyet olsun ????.

Şeker Hamurlu Butik Kurabiye Tanımı Fotoğraflı Yapılışı