Meclis çalışmalarına bir hafta orta

DeSouza

New member
Dün öğlen saatlerinde Meclis’te İstişare Şurası toplandı. Toplantının akabinde Şentop, birlikteinde TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, AK Parti Küme Başkanvekili Mustafa Elitaş, HDP Küme Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, DÜZGÜN Parti Küme Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu ve MHP Küme Başkanvekili Levent Bülbül ile basın toplantısı düzenledi.

Şentop, şunları söylemiş oldu: “Milletimize başsağlığı diliyoruz. Bütün siyasi partilerden bilhassa bölge milletvekilli arkadaşlarımız kendi bölgelerine gittiler, gitmeye çalışıyorlar. bir daha siyasi partilerimiz milletvekillerini bölgedeki çalışmalarla ilgili olarak nazaranvlendiriyor. Bu çerçevede biz bir istişare heyeti toplantısı yaparak Meclis’imizin bu haftaki yalnızca Genel Konsey çalışmalarını ertelemek; önümüzdeki hafta salı gününden itibaren devam etmek üzere karar aldık. Yarın (bugün) bu karar Genel Kurul’da görüşülüp neticelendirilecek. İttifakla bu sonucu aldık. Burada CHP’nin Küme Başkanvekili Engin Özkoç arkadaşımız da vardı ancak partisinin MYK toplantısı için ayrılmak durumunda kaldı. Daima birlikte TBMM başta olmak üzere bütün milletvekillerimiz, yaşanan felâketle ilgili olarak büyük bir çaba ortasındayız; durumu hayli yakından takip ediyoruz.

Kan verme kuyruğu
Meclis’te daha evvel planlanan lakin tarihi kesinleşmeyen kan bağışı kampanyası zelzele niçiniyle dün başlatıldı. Meclis işçisi, millekvekilleri ve ziyaretçiler kan vermek için uzun kuyruklar oluşturdu. TBMM Lideri Şentop da kan verdi.