Ioniq5 sürücülerinin halefi bu şekilde

Felaket

New member
Tamamen elektrikli sedan


Hyundai Ioniq6: Ioniq5’in halefi böyle sürüyorYüksek aerodinamik lehine dinamik tasarım: Hyundai Ioniq6.

© Kaynak: hyundai


Hyundai, Ioniq5 ile zaten dikkatleri üzerine çekmişti – şimdi crossover SUV Ioniq6’yı gerçek, tamamen elektrikli bir sedan takip ediyor. Aerodinamik tasarım, tüketime fayda sağlamalıdır. İlk test sürüşü sırasında, başlangıçta hafif ayar zorlukları vardır.daniel killyMadrid. Alışıldık sağlam, modern Hyundai iç tasarımının arasında, LED ışıklarla donatılmış arka ve ön kısım, bir uçak kanadının kemeri kadar dinamik ve akıcı, güçlü bir siluet. Ioniq6 gerçek anlamda görülebilir. Ve zarif tasarım aynı zamanda pratiktir: çünkü aerodinamik gövde orta düzeyde tüketim ve uzun menzil sağlar.


Ioniq6’nın giriş seviyesi fiyatı 43.900 Euro. Bu, en ucuz VW ID.3 için ödemeniz gerekenden tam olarak 3905 Euro daha fazladır. Ve ID.3’ün geliştirilmiş yeni sürümü tamamen kullanılabilir bir araç olmasına rağmen, Hyundai aynı fiyat kategorisinde neyin mümkün olduğu konusunda standartları belirliyor. Ioniq6 ile siluette küçük bir EQS ve arka görünümde bir Porsche dokunuşu yankılanıyor – ama her şeyden önce Güney Koreli üreticinin kendisinin yenilikçi gücü.

Tanıdık Hyundai arazisi


Hyundai’nin Almanya Genel Müdürü Jürgen Keller, İspanya’nın başkenti Madrid ve çevresindeki test sürüşlerinin başlangıcında Almanya’da Hyundai için iyi rakamlar açıklayabildiğinde iki kez iyi bir ruh hali içindeydi. 2022’de 105.000 tescille Güney Koreliler yüzde 4,0’lik bir pazar payı elde etti. Müşterilerin yüzde 31’i tamamen elektrikli bir araç satın aldı. Bu, Hyundai’yi 2022’de Almanya’nın en çok satan elektrikli otomobil üreticileri arasında Tesla ve VW’nin arkasında, ancak Opel, Audi, Mercedes ve BMW’nin önünde üçüncü sıraya getirdi. Ve tabii ki büyümeye devam etmek istiyorsunuz – diğer şeylerin yanı sıra yaz sonunda yeni Kona Elektro ve Aralık ayında Ioniq5’in spor versiyonu.


Araç içindeki dijital dış aynaların ve bunların görüntü alanlarının görünümü.

Araç içindeki dijital dış aynaların ve bunların görüntü alanlarının görünümü.


Araç içindeki dijital dış aynaların ve bunların görüntü alanlarının görünümü.

© Kaynak: hyundai


Elektronik aynaları ve ön konsolun sonundaki sol ve sağdaki monitörleri, test ettiğimiz tam donanımda yaklaşık 1300 Euro’ya mal olan tek ekstra olan Ioniq6’ya oturursanız, tanıdık bir Hyundai arazisi sizi çevreler. Tüm tasarımların odak noktası kolay kullanımdır – ancak, bazı özel özellikler bunu ilk başta biraz zorlaştırır. Bir yanda, hala ön cam silecek çubuğunun altında bulunan oldukça pürüzlü otomatik vites kolu var. Başlangıçta alışmakta zorluk çekiyorsunuz – sanki Mikado’yu ilk siz almışsınız ve yanlış çubuğa dokunmaktan korkuyormuşsunuz gibi.

Rahat seyahat için hazırlandı


Ancak test sürüşü sırasında, bu vites konumuna aşina olana kadar çok uzun sürmedi. Pencere düzenleyicilerle biraz daha uzun sürdü. Hepsi orta konsola monte edilmiş – dürüst olmak gerekirse kimse nedenini bilmiyor. Ama bu kadar dırdır etmek yeter. Geri kalan kontroller hem düzenleri açısından pratik hem de kontroller ve dokunmatik işlevlerin karışımı açısından dokunsaldır.

Hyundai Motor Şirketi


Hyundai Motor Company (HMC), Hyundai (“modern çağ”) holdinginin bir parçasıdır ve 1947’de bir inşaat şirketi olarak kurulmuştur. Hyundai Motor Germany GmbH 1991 yılında kuruldu. Şirket ilk olarak Pony veya Atos gibi çok ucuz araçlarla tanınıyordu. 2000’li yılların başından itibaren, kurumsal strateji kaliteli ve yüksek kaliteli ekipmana doğru değiştirildi. Tucson veya Grandeur gibi modeller yeni bir imaj yarattı. Hyundai ilk elektrikli aracı Ioniq’i 2016 yılında tanıttı. İsim artık sadece elektrikli otomobil üreten yeni bir alt yükleniciye ait. Diğer grup markaları Kia ve Genesis’tir.


239 kW (325 hp) dört tekerlekten çekişli aracımız sürüş sırasında kendinden emin ve rahat bir seyahat için ayarlanmıştır. Hızlanırken elektro-içkin dinamikler, sollama manevralarının büyük bir soğukkanlılıkla tamamlanmasını sağlar. 77,4 kWh pil sizi 100 km/s hıza 5,1 saniyede çıkarıyor, 185 km/s ile sınırlandırılmış ve WLTP’ye göre maksimum elektrik menzili 583 kilometre. Bunu doğrulayamadık – sadece 18 dakikada 800 volt ile hızlı şarjın yüzde 10’dan yüzde 80’e şarj kapasitesi kadar. Ancak otoyollarda ve virajlı dağ yollarında yaptığımız üç saatlik turumuz sırasında tüketim 100 kilometrede sürekli olarak 18 kW/h’nin altındaydı. Diğer iki motor (111 kW ve 168 kW) yalnızca sırasıyla 13,9 ve 14,3 kWh/100 km tüketim belirtiyor.

Daha iyi konsantrasyon için aydınlatma?


Sürücü ortamı geniş olduğu kadar onurludur. Arkada ayrıca bacaklar ve rahat oturma için bol miktarda alan vardır, güçlü tavan eğriliği nedeniyle yalnızca uzun boylu insanlar sorun yaşayabilir. Aksi takdirde, sürdürülebilir zarafet galip gelir: eski balık ağlarından yapılan halılar veya koltuklar ve tavan kaplamaları için geri dönüştürülmüş PET, kapı panelleri için bitkisel yağlardan yapılan organik boya gibi çevreye daha duyarlı bir tasarım için konuşur.

Ioniq6’daki sofistike aydınlatma teknolojisinin konsantrasyonu ve sağlığı artırdığı söyleniyor – bir sürücü için işe yarayabilen bir şey diğerinde tepkiye neden olmuyor – koltukların soğutma ve ısıtma işlevinin kesinlikle daha hızlı bir etkisi var.


En iyi donanıma sahip olmasına rağmen yaklaşık 61.000 Euro’ya mal olan şık, zarif bir elektrikli sedan – bu, özellikle temel versiyonda bile çok sayıda araba bulunduğundan, gerçekten Hyundai’den bir duyuru. Her şey aldatıcı değilse, o zaman Ioniq6 da yeniden dikkatleri üzerine çekecektir. E-mobilitenin yapabileceği ve yapması gereken her şey için yuvarlanan bir rol modeldir.