İnternetten aldığı motor yağı geçersiz çıktı, aracında 50 bin TL’lik ziyan oluştu

A

admin

Guest
Siirt’te yaşayan Mahmut Durmaz, aracı için internetten tanınmış bir markanın yağından sipariş etti. Yağ değişimi için servise giden Durmaz, burada yağın geçersiz olduğunu öğrendi. Bunun üzerine araca koyulan düzmece yağ boşaltıldı ve yerine yeni yağ konuldu. Fakat yağ filtresi ortasında bir ölçü eski yağ kaldı.

Aracının bir süre daha sonra yatak sardığını belirten Durmaz, “150-200 TL bir farkla aldığı düzmece yağı değiştirmemize karşın bu biçimde bir hasar verdi. Siirt’te otomobilin servisi olmadığı için çekiciyle Ankara’ya gönderdik. Aracın motorunun yatak sardığını söylemiş olduler. Bu da bana 50 bin TL’ye mal oldu” dedi.

Şoförlere dikkatli olmaları konusunda ihtar yapan Durmaz, “Benim internet sitelerine itimadım kalmadı, en uygunu gidip o yağın bayisinden bandrollü bir yağı ustasından almakta yarar var. Yerinde almakta yarar var, internete inancım kalmadı bu konuda” dedi.

Şoförlerin araç bakımlarını yaparken kesinlikle kaliteli ve bilinen yerlerden mamüllerini almaları konusunda uyaran oto yedek kesim satıcısı Serdar Özyeşil, merdiven altı eserlerden uzak durulması gerektiği konusunda ihtarda bulundu.