‘İlk Konutum Birinci İş Yerim’ tırı yola çıktı: 17 vilayet gezecek

• Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca, “İlk Meskenim Birinci İş Yerim” kampanyasına ait merak edilen soruların cevaplanması maksadıyla hazırlanan tanıtım tırı 17 vilayette vatandaşlarla buluşacak.

Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesi “İlk Meskenim Birinci İş Yerim”e şu ana kadar yaklaşık 7,5 milyon müracaat yapıldı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut Yönetimi (TOKİ) Başkanlığınca, vatandaşların projeye ait merak ettikleri soruların yüz yüze yanıtlanması gayesiyle tanıtım tırı hazırlandı.

ilk vakit içinderda başkentte 15 Temmuz Kızılay Ulusal İrade Meydanı’na kurulan tanıtım tırındaki TOKİ uzmanları, proje hakkında vatandaşları bilgilendirdi.

Tırı ziyaret edenler, VR (sanal gerçeklik) gözlükleri yardımıyla, daha evvel üretimi tamamlanan TOKİ projelerindeki daireleri gezme imkanı buldu.

– Tanıtım tırı 17 kent gezecek

TOKİ Uygulama Dairesi Lideri Osman Direnç, burada basın mensuplarına, tanıtım tırında vatandaşların merak ettikleri tüm sorulara karşılık bulabileceklerini söylemiş oldu.

Vatandaşlara projelerdeki kat planları ve kullanılan gereçler hakkında da bilgi verildiğini söyleyen Direnç, “Tırımız, Ankara Kızılay Meydanı’nda misyonuna başlamış olup Kırşehir, Konya, Diyarbakır, Tunceli, Zonguldak ve Muğla üzere 17 kentimizde kent meydanlarında, nazaranvini 12 Kasım’a kadar yerine getirecek.” bilgisini paylaştı.

Direnç, tüm vatandaşları tanıtım tırına davet etti.

– “Projeye başvurmalarını katiyetle öneriyorum”

Tırı ziyaret edenlerden Tubay Çelik, sanal gerçeklik gözlüğü ile gezdiği TOKİ dairelerini fazlaca beğendiğini lisana getirerek, “Şartları uyanlara, projeye başvurmalarını katiyen öneriyorum. Meskenler çok hoş ve epeyce kullanışlı görünüyor.” dedi.

– Tanıtım tırı seyahat takvimi

Tanıtım tırının gezeceği vilayetler şunlar:

“16 Ekim Ankara, 17-18 Ekim Kırşehir, 19-20 Ekim Yozgat, 21-23 Ekim Konya, 25 Ekim Kahramanmaraş, 27-28 Ekim Diyarbakır, 29 Ekim Elazığ, 30 Ekim Tunceli, 31 Ekim-1 Kasım Erzurum, 4 Kasım Amasya, 5 Kasım Bolu, 6 Kasım Zonguldak, 8 Kasım Afyonkarahisar, 9 Kasım Uşak, 10 Kasım Manisa, 11 Kasım Aydın, 12 Kasım Muğla.”