İdeal plaj figürünün herhangi bir güzellik idealine ihtiyacı yoktur.

semaver

New member
Her yaz hatırlamanız gereken şu güzel söz vardır: “Bir kumsal nasıl edinilir: 1. Bir vücuda sahip olun, 2. Bir kumsala gidin.” Yani asıl olan civarda bir bedeniniz ve kumsalınız olması. İşte bu kadar kolay olabilir. Yine de, yaz sezonundan önce spor salonları, vücudumuzu kumsala götürmeden önce biraz antrenmana ihtiyacı olduğunu bize hatırlatmayı sever.

Bir vücudun olduğu gibi görünmesine izin verilir

Plaj vücudu genellikle ince, beyaz, standart güzellikte, daha çok (erkek) veya daha az (kadın) kaslı vücut anlamına gelir. Utanılmaması gereken bir karakter. Sana ne diyeceğim: Vücudum böyle görünmüyor. Çoğu öyle görünmüyor. Saunadaydım ve şunu biliyorum: Çok çeşitli vücut şekilleri var. Yine de kadınlar ve erkekler, vücutları güzellik normlarını karşılamadığında ve yine de mayo giyip kumsalda uzanmaya cesaret ettiklerinde küfürlere, hakaretlere ve istenmeyen yargılamalara katlanmak zorunda kalıyorlar.

hayat ve biz

Sağlık, esenlik ve tüm aile için rehber – her ikinci Perşembe.

Gençken, çok sıcak olsa bile elbisemin veya eteğimin altına daima külotlu çorap giyerdim. Çünkü başkalarının benim gerçekten berbat kalçalarıma sahip olmasının beklenemeyeceğinden emin olarak terledim. Bugün kalçalarım tam tersine daralmadı. Ama artık nefes alabilirler. Çünkü sadece bu tek bedene sahip olduğumu ve bunun bana çok şey kattığını öğrendim. Vücudum benim için iyi değildi. Ama diğerleri için yeterince iyi değil. Ve bu diğerleri – şimdi beni yapabilirler.

Bütünlük hakkı ruh için de geçerlidir.

Her yaz insanlar bana Instagram’da, onlara güneşteki neşelerini geri verdiğimi yazıyor çünkü bir keresinde onlara, morarmamaları için dar bisiklet şortları giymek yerine iç uyluklarına deodorant sürmelerini tavsiye etmiştim. Tüm uylukların özgürlük hakkı vardır. Ve: Tüm organların bütünlük hakkı vardır. Bu sadece dış yaralanmalar için değil, aynı zamanda psikolojik saldırılar için de geçerlidir. Başkalarına ne kadar şişman, zayıf, dövmeli, azimli veya kaslı olması gerektiğini açıklamak zorunda olduğunu düşünen herkesin her şeyden önce kendisinde bir sorunu vardır. Bedenler yargılanmak veya hakkında yorum yapmak için var olmazlar.

Tüm kalçalar özgürlüğü hak eder

Deneyin: Başkalarını yargılamayı bırakır bırakmaz, kendi bedeniniz de aniden iyi hisseder. Çünkü her yerde poster olan ve photoshoplanan idealler ışığında bir şeyi netleştirmem gerekiyordu: Tüm gücümü ve mali kaynaklarımı tüketsem bile, asla böyle görünmeyeceğim. Vücudum kısa. Bir göbeğim, göğüslerim ve bir popom var. Ve kalçalar. Ve birçoğu. Bunun yerine pek çok iyi kitap okuyabilecekken başkalarını memnun etmek için çalışmak hayatımın ne kadar boşa harcanması olurdu.

Vücuduma iyi bir arkadaş oldum. Beni hayat boyunca taşıyor, bir çocuğu taşıdı ve doğurdu ve bunun dışında işini oldukça iyi yapıyor. Böylece olduğu gibi görünebilir. Güzel olduğumuzu düşünmek zorunda değiliz. Sonunda bu yaz kendimizi ve başkalarını kabul etmeye başlasak yeter. Oldukları gibi.

Ninia LaGrande bir yazar, sunucu ve oyuncu. Almanya G7 Başkanlığı’nın Fırsat Eşitliği Danışma Kurulu’nda yer almaktadır.

sütunda “Kanepede” çeşitlilik, farkındalık, kariyer ve sağlık konularında değişen uzmanlar yazın.