Hasta yakını doktora saldırdı, meslektaşları iş bıraktı

• Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
Siverek Devlet Hastanesi’nde nazaranv yapan Dahiliye Uzmanı Dr. Münir Kaya, dün bir hastanın saldırısına uğradı. Meslektaşlarına yapılan saldırıyı kınamak gayesiyle Devlet Hastanesi’nde bakılırsav yapan tabipler bir günlüğüne iş bırakarak, hastane önünde basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması daha sonrası yaşadıklarını anlatan Dr. Münir Kaya, “Saat 09.00 civarlarında şahıs bana yan tarafında ağrı şikayeti ile başvurdu. Hastayı evvela muayene ettim, daha sonra da hastadan tetkikler istedim. Hasta tetkikleri için laboratuvara indi. Ben hasta muayene ediyordum ki aslına bakarsan büyük bir yoğunluk vardı, saat 10.30 civarı hasta içeri girip işte sekreteri ‘neticelerim çıktı’ diye sıkıştırmaya başladı. Ben o esnada hasta baktığım için dikkatimi dağıtıyordu lakin bir şey demiyordum. En son sekreter arkadaş, ‘Sonuç takip sistemi var, oradan takip edin, çıktığında gelin’ dedi. Şahıs yine sonuçlarının çıktığını söylemiş oldu. Sekreter de ‘Tamam hasta çıksın, sizi alırız’ dedi. çabucak sonrasında saat 11.00 sıralarında neticelerina bakmak için hastayı içeri aldım, sonuç ekranını açtım, baktım sonuçların bir kısmı çıkmış, bir kısmı daha çıkmamış. Hastaya sonuçların bir kısmının çıkmadığını söylemiş oldum, o da ‘Nasıl oldu çıkmamış’ dedi. Ben ekrana baktım çıkmış dedi ve bana biraz sitemli olarak konuştu. Ben de ‘Arkadaşım bak ekrana bakıyorum, sonuçların çıkmamış. Birkaç tane çıkmış fakat hepsi çıkmamış’ dedim. Bende dedim ‘Git bir laboratuvara sor istersen, tam olarak oradan öğren gel.’ Şahıs yine dışarı çıktı, bir iki dakika daha sonra tekrar geldi. Ekranın fotoğrafını çekmiş, getirip bana gösterdi ve bak işte çıkmış dedi. Ben de ‘Bak arkadaşım, burada hasta bakıyorum. İkide bir girip beni rahatsız ediyorsun ve hasta muayene edemiyorum. Şayet bana inanmıyorsan aşağı git orada öğren. Ben sana diyorum ki sonuçlarının bir kısmı çıkmamış’ dedim. Bunun üzerine bana, ‘Senin işin değil mi, yapacaksın’ dedi ve üzerime yürüdü. Ben de ayağa kalktım ve o esnada boğazıma sarıldı. Boğazıma sarılınca bende refleks olarak onun boğazına sarıldım. Hasta yakınları ortaya girdi, sol eli aslına bakarsanız boğazımda, sağ elini yumruk yapmıştı. Yumruğu savurmadı bana lakin hazırlamıştı, bu türlü hasta yakınları ayırdı bizi. daha sonrasında dışarı çıkardılar, ben de daha sonrasında beyaz kot verdim. Yani hayli nahoş bir olay oldu. İstemediğimiz, nahoş gördüğümüz bir olaydı. Biz hiç bir hastayı geri çevirmiyor, her türlü tedavisini yapıp, cansiper çalıştığımız biçimde bu üzere ataklara maruz kalmak bizi özüyor. Hasta ve yakınlarından daha anlayış ve nezaketli olmalarını bekliyoruz” dedi.