Gülipek Testil sürdürülebilirlik raporunu yayımladı

A

admin

Guest
BURSA (İGFA) – Temiz güce geçişten çalışanlarının gelişmenine kadar geniş bir çerçevede sürdürülebilirlik faaliyetlerini sürdüren Gülipek Dokuma Genel Müdürü Hakan Turbil, 2 yıl evvel ortaya koydukları sürdürülebilirlik yol haritasını kararlılıkla devam ettirdiklerini belirtti.

Turbil, 2021 yılından itibaren her yıl, GRI Standartları – temel seviye kılavuzu ve kabul görmüş raporlama standartları çerçevesinde hazırlanan ‘Sürdürülebilirlik Raporu’ sonucunda Gülipek Dokuma’nın yeni strateji ve maksatlar belirleyerek, uygunlaştırma çalışmaları oluşturulduğunu kaydetti.


Dokuma, iplik üretimi ve kumaş boyama alanlarında hizmet veren ve Türkiye’de bulunan birinci Teknik Dokumacılık Entegre Tesisi olan Gülipek Dokuma, Sürdürülebilirlik prensipleri ile teknoloji odaklı üretim faaliyetlerini sürdürüyor.

2021 Kış ve 2022 Koleksiyonunu “Sürdürülebilir Koleksiyon” olarak hazırlayan şirket; tüm tedarik zinciri boyunca mamüllerini, etraf ve insan sıhhatine ziyan vermeden, sorumlu üretim, eser güvenliği ve kalite standartlarını gözeterek, recycle, organik pamuk, BCI ve karışımlarını kullanarak hazırladı.

Söz konusu 2021 yılı Sürdürülebilirlik Raporunda ayrıyeten, SKA Maksatlarını karşılayan ve 2021 yılında gerçekleştirilen 7 adet, 2022 yılında ise gerçekleştirilmesi planlanan 16 adet;inovatif, istihdam arttırıcı, eğitimi destekleyici, döngüsel iktisada katkı sağlayan, etraf ve insan sıhhatini muhafazaya yönelik yeterli proje örnekleri ve 2023 yılında kurulması planlanan Yeşil İplik Fabrikası’nın proje bilgileri da detaylı olarak belirtildi.