Doğumdan 1 hafta daha sonra teşhis konuldu! ‘6 aydan daha sonra belirtiler başlayacak’

DeSouza

New member
Ergene ilçesinde fabrika emekçisi Salim ile konut bayanı Nurcan Elmacı’nın çocukları Güney’e, Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip-1 teşhisi temalınca, Tekirdağ Valiliği onaylı yardım kampanyası başlatıldı.

Doğumdan 1 hafta daha sonra oğluna teşhis konulduğunu anlatan Nurcan Elmacı, “Güney’in tedavisi için Zolgensma ilaca gereksinimimiz var. Bunun için de çok yüksek maliyete muhtaçlığımız var. Valilik müsaadesi ile kampanya başlattık. Kampanyamızı, valilik onayladı. Güney’in bu ilacı alabilmesi için eşimize, dostumuza, büyük insanlara muhtaçlığımız var. her insanın dayanağını bekliyoruz” dedi. Güney’i fazlaca beklediklerini söz eden Elmacı, “Evladımı kaybetmek istemiyorum. Güney’imizi epey bekledik. Bilhassa ablası her gece dua etti. Onun duaları kabul oldu. Çok şükür Rabbim, Güney’imizi bize verdi. Ancak hastalığı var; bunun da bir dermanı var. Deva biziz; beşerler, yardımsever beşerler. Bir ilacı var; Güney’e alabilmemiz için yardımsever insanlarımızın takviyesini bekliyoruz” diye konuştu.

‘GÜNEY’İMİZİ YALNIZ BIRAKMAYALIM’

Baba Salim Elmacı da oğlunun daha 3 aylık olduğunu hatırlatarak, “Çocuğumuzun yurt dışına gidip, Zolgensma ilacını alması gerekiyor. Güney’imiz daha fazlaca küçük, 3 aylık. 6 aydan daha sonra belirtilerinin başlayabileceğini söylüyorlar. Belirtileri başlamadan tedavi olursa; Güney’imiz, bizler üzere, olağan bir birey üzere hayatına devam edecek. hiç bir şeyden haberi olmadan devam edecek. Lütfen bu mevzuda bize dayanak verin. Yardımlarınızı bekliyorum. Lütfen bu kuvvetli süreçte Güney’imizi yalnız bırakmayalım, elinden tutalım. O daha epey küçük. Şu an hiç bir şeyin farkında değil. Şayet tedavisini olursa, inşallah olacak; buna inanıyoruz. Bu hastalığın bir dermanı var; bunun için çabamızı vereceğiz” dedi.

‘LÜTFEN BİZE YARDIM EDİN’

Melisa Elmacı (10) da en büyük hayalinin kardeşi ile oynamak olduğunu söylemiş oldu. Bir kardeşinin olmasını fazlaca istediğini belirten Elmacı, “Kardeşim oldu lakin bir hastalığa yakalandı. Yaz tatilinde parklara gitmeyi istemiyordum. Zira parklarda ekseriyetle kardeşi olanlar oluyordu. Şu anda kardeşim oldu. Ama yaz tatilinde birlikte oynayamayacağız diye fazlaca korkuyorum. Zira kardeşimin yurt haricinde olan ilaca muhtaçlığı var. Tedavisini alması gerekiyor. Lütfen bize yardım edin. Benim de öteki çocuklar üzere kardeşimle oynayabilmem için bize yardım edin” diye konuştu.