Çocuklara ve gençlere artık korona aşısı yok

Muqe

New member
Yalnızca 60’tan itibaren güçlendiriciler

Yeni öneri: Çocuklar ve gençler için artık korona aşısı yokStiko aşılama tavsiyesine göre korona virüsüne karşı aşılama giderek daha az gerekli hale geliyor.

© Kaynak: Sven Hoppe/dpa


Daimi Aşı Komisyonu (Stiko), koronavirüse karşı korunmak için yeni aşı önerilerini açıkladı. Bundan sonra çocuklara ve gençlere aşı yapılmamalıdır. Halihazırda koronaya karşı temel bağışıklık geliştirmiş olan sağlıklı yetişkinler daha fazla güçlendirici almamalıdır. En az 60 yaşında olan insanlar için durum farklıdır.
Berlin. Daimi Aşılama Komisyonu (Stiko), zayıflamış pandemik durum göz önüne alındığında artık sağlıklı bebekler, çocuklar ve ergenler için korona aşısı önermemektedir. 59 yaşına kadar olan sağlıklı yetişkinler ve hamile kadınlar için başka pekiştirme aşıları önerilmemektedir – ancak temel bağışıklığa ulaşmış olmaları gerekir. Öte yandan, 60 yaşın üzerindeki insanlar yıllık bir güçlendirici almalıdır. Robert Koch Enstitüsü’nün (RKI) Perşembe günü yayınladığı Stiko Covid 19 aşısı için yenilenen tavsiyeler bunu sağlıyor.


Stiko, yeniliklerle birlikte 2023 yılı için genel aşı tavsiyelerine Covid-19 aşısını da dahil ediyor. Şimdiye kadar komite, pandemi sırasında defalarca uyarlanan ayrı ayrı Covid 19 aşı tavsiyeleri yapmıştı. Mevcut adım, bir nevi pandemi modundan normal moda geçiş olarak görülebilir.

Önceden var olan durumlar için pekiştirme aşıları da önerilir.


60 yaşın üzerindeki kişilere ek olarak, takviye tavsiyesi ayrıca bakımevlerinde yaşayanlar ve altı aylıktan itibaren belirli hastalıkları olan kişiler ile tıp ve bakım alanında çalışan ve bu nedenle yüksek risk taşıyan kişiler için de geçerlidir. enfeksiyon. Aşılamanın koruyucu bir etki yaratması muhtemel olmayan kişilerin aile üyeleri ve yakın temasları da tekrar tazeleme aşıları almalıdır. Grip aşısından da bilindiği üzere tercih edilen zaman sonbahardır. Bu ciddi hastalıkları önlemek içindir.


RKI’deki Stiko, tavsiyeleri Nisan sonunda zaten sunmuştu. Karar taslağı daha sonra federal eyaletlere ve uzman gruplara gönderildi.

Haberler