Çin’den gelen elektrikli şehir arabası ikna edici mi?

Felaket

New member
Ora Funky Cat: Çin’den gelen elektrikli şehir arabası ikna edici mi?Araba dünyasından ödünç alınan tasarım: Burada, Avrupa’nın batı kıtasal noktası olan Cabo da Roca’da bulunan Ora Funky Cat, görsel olarak özellikle başarılı bir otomobil.

© Kaynak: Daniel Killy


Pek çok köpek sever, melez ırkların en iyi arkadaş olduğuna kesin olarak inanıyor. Arkadaş canlısı, aşırı yetiştirilmemiş ve tamamen bireysel bir karışım. Evcil hayvanlar için geçerli olan, arabalar için de geçerli olabilir. Son örnek: Ora Funky Cat.daniel killyHusky’nin gözleri, Dalmaçya’nın kürkü – doğa, melez köpeklerin çeşitliliğine sınır koymamıştır. 1984 yılında kurulan Çin’in ilk özel otomobil üreticisi GWM (Great Wall Motor Company), benzer şekilde sevimli bir karışımla Ora Funky Cat kılığında Avrupa’nın sürücülerinin kalbini kazanmak istiyor. Mini’den küçük gözler, yani farlar, asil Porsche soyundan dost burun, diğer adıyla ön kısım, eski görünmek için iç kısımdaki metalle güçlendirilmiş düğmeler ise Mini ile bir ilişki olduğunu gösteriyor: Ora Funky Kedi gerçek bir melez karışımıdır.


Hayvan rol modellerinde olduğu gibi, 4.24 metre uzunluğundaki arabanın ilk izlenimi: sevimli, arkadaş canlısı, cana yakın. Tasarımcılar, bir dizi çağrışım aracılığıyla korkak kediyle hemen bir aşinalık yaratmayı başardılar. Bir şekilde tanıdık geliyor, bu yüzden ilk temasta refleks. Çin elektrikli şehir arabası ayrıca, cesurca kavisli bagaj kapağının altındaki alçak, dar arka lambalar veya Funky Cat’in sözde sürüngen kumaşına bir bakış veren farların altındaki ölçek öğeleri gibi kendi tasarım öğelerini de sunuyor. Birden çok kopyayı bireysel, görünüşte benzersiz bir öğeye dönüştüren küçük, zekice numaralar ve kendi yaratıcılığınız.

İç mekan dostu


Ancak adil olmak gerekirse, otomobilin yalnızca mükemmel kopya için çabalamakla kalmayıp aynı zamanda BMW ve Mini ile de işbirliği yaptığı söylenmelidir. Kedi, gelecekteki elektrikli mini’nin de duracağı platformun üzerinde duruyor.


İç mekan da arkadaş canlısı. Kokpit değerli görünüyor ve kendini açıklıyor. Klima veya ön cam havalandırması gibi sık kullanılan işlevler için orta konsolun üzerindeki analog geçiş anahtarları son derece pratiktir. Direksiyon kavrayıcıdır ve aynı zamanda akıcıdır ve arabayı Portekiz kıyılarındaki dar virajlarda fazla çaba harcamadan yönlendirir.


İç mekan yüksek kalitededir.

İç mekan yüksek kalitededir.


İç mekan yüksek kalitededir.

© Kaynak: Telif hakkı Jan Greune’ye aittir.


İşçilik kusursuz, asil ve pratik karışımı, küçük araba efsanesi Lancia Y’yi anımsatıyor. Navigasyon ve 360 derecelik kameranın yanı sıra inanılmaz derecede güçlü bir ses sistemi de var. yol boyunca telafi etmek için kedi. Gerçekten bir aletten daha fazlası olan ön koltukların masaj işlevi de benzer şekilde etkilidir.

Çin Seddi Motoru


Great Wall Motor Co., Ltd. (GWM) 1984 yılında kuruldu ve Çin’in ilk özel otomobil üreticisiydi. Yaklaşık 80.000 kişiye istihdam sağlayan şirket, 2003 yılında halka arz edildi. Çin Seddi’nin bugüne kadarki en popüler markası, İtalya, Rusya ve Ukrayna dahil olmak üzere Avrupa’da SUV satan Haval’dır. Ora markası sadece elektrikli araçlar için var. Funky Cat, Avrupa’ya ithal edilen ilk Ora’dır. Lightning Cat sedan bu yıl içinde takip edecek.

Kedi ve müşteri arasındaki dostluk


Ancak Ora Funky Cat, ses çıkardığı ve yoğurduğu kadar dinamik hareket etmez. Elektrikli bir araç kadar çevik olmasına rağmen, Sportiflik Funky Cat denilince akla gelen bir özellik değil.


Uçakta elektronik yardımcılar söz konusu olduğunda, Android veya Apple CarPlay Almanya’da başlangıçta mevcut olmayacaktır. Bunu daha sonra kablosuz olarak iletmek istiyorsunuz. Hazır oradayken, iyileştirilecek bir sürü başka seçenek var. Ora, akıllı algoritmalar kullanarak, sürücülerinin hangi pizzayı sevdikleri veya hangi müziği istedikleri gibi alışkanlıklarını öğrenebildiği söylenen küçük, hareketli küçük bir adamla sembolize edilen dil sistemiyle özellikle gurur duyuyor. dinlemek. Bu, basın bültenlerinin otomobilin bakış açısıyla yazılmasıyla PR ve medya departmanında da bireyselliği vurgulanan Cat ve müşteri arasında bir dostluk yaratmayı amaçlamaktadır…
Akustik mühendisi: “Gelecekte elektrikli arabaların nasıl ses çıkaracağına çocuklarımız karar verecek”


“Bum-bum”, bazı çocukların bir arabanın sesini nasıl tanımladıklarıdır. Giderek daha fazla e-araba yolda olduğunda bu değişecek mi? Akustik mühendislerine e-araba sesleri nasıl yapılıyor, 20 yıl sonra yollar nasıl ses çıkaracak diye sorduk.

Baskıcı bir “sürücü izleme sistemi”


Bu akıllıca bir fikir olurdu – hem çocuksu düzeni hem de küstahlığıyla Teletubbies’i anımsatan yumrulu çöp figürü Almanca konuşabilseydi. Bagaj kapağını açma talebi, Deezer’a elektronik bir şarkı atılarak karşılanır. Ancak kanat kapalı kalır. Araçla ayrı ayrı adlandırılabilen diğer sohbet girişimleri, görünmez bir dil engeli nedeniyle başarısız oluyor. Hizmet goblini, gezinirken çok daha konuşkandır. Şık, ancak dil geçirmez değil, örneğin “döner kavşağı terk etme” talebi var.


tarafından titiz bir şekilde izlenmesi

tarafından titiz bir şekilde izlenmesi


“Sürücü İzleme Sistemi” tarafından yapılan titiz izleme özellikle can sıkıcıdır.

© Kaynak: Daniel Killy


“Sürücü İzleme Sistemi” aktif hale geldiğinde işler gerçekten yoluna giriyor. Artık iyi bir gelenek ve hatta bazı durumlarda sürücüler arasında hastalıktan kaynaklanan başarısızlık da dahil olmak üzere trafikten kaynaklanan dikkat dağınıklıklarını veya dikkat eksikliklerini ölçmek yasal bir zorunluluktur. Ancak Funky Cat için, programcılar direksiyon simidinin solundaki kutuya aşırı sıkı bir kontrolör koydu. Hızlı bir bakış ve su şişesine uzanmak, trafiğin dikkatini dağıtmamak için çıtlatılmasına yol açar. Ve kısa bir esneme kadar tamamen ahlaksız bir şey, araç tarafından bir sonraki uygun çıkışta dışarı çıkıp rahatlamak için sert bir istekle kabul edilir. Hayır teşekkürler, şimdilik bunu bir kenara bırakalım ve bize sunulan daha iyi beta yazılımlarından bazılarının yakında Funky Cat’in donanımına ayak uydurabileceğini umalım.

Bu arada: Akü tarafından yalnızca 64kW şarj gücünün belirtilmesi, kapsamlı test sürüşlerinde ve şarj etmek zorunda olmadığımız için 100 km’de 18,3 ila 20,7 kW’lık yetersiz tüketim sırasında bizi rahatsız etmedi. Ancak tam donanımlı aracın yaklaşık 50.000 Euro’ya (başlangıç fiyatı 38.990 Euro’dan başlayan) mal olacak olması, onu hemen hatasız bir yazılım bekleyebileceğiniz bir segmente yerleştiriyor.