Bir taziye kartına ne yazılır Başsağlığı göndermek için ipuçları ve fikirler

semaver

New member
Bir sempati kartı yazın: Sözler rahatlık getirdiğinde

Her kelime – çok fazla ama yine de çok az. Sempati kartını formüle ederken duyarlılık önemlidir.

© Kaynak: IMAGO/Zoonar

Sevilen biri öldüğünde insanların hissettiği acıyı hiçbir kelime ifade edemez. Yine de yakınlarının acısına ortak olmak istiyorsun. Taziye ifadeleri için uygun ifadeler burada bulunabilir.

patrick ailesi

Sevilen birinin ölümü genellikle acı vericidir. Bazen yaslı için bir dünya çöker. Teselli etmek isteyenler bu nedenle iyi düşünülmüş sözler seçmelidir. Burada, taziye postası için taziye ve taziye mesajlarının bir seçkisini ve taziye kartının tasarlanması ve gönderilmesine ilişkin genel ipuçlarını bulacaksınız.

taziye kartı nasıl yazılır

Bir insanın ölümü kadar hassas bir konu üzerinde düşünülmesi gerekir. Hiç kimse kendini başka bir kişinin duygusal durumuna tam olarak koyamaz ve nihayetinde yaslı kişi ile ölen kişi arasındaki kişisel ilişkiyi her zaman bilemez. Bu, özellikle sempati kartı meslektaşlarınıza gönderilecekse geçerlidir.

Temel olarak, bir sempati kartı basit tasarlanmış olmak. Formülasyonlar söz konusu olduğunda, her şey doğru karışıma bağlıdır. dindarlık Ve teselli at. Muhatap ve gönderen birbirine ne kadar yakınsa, taziyeler o kadar kişisel olabilir. Bununla birlikte, nihayetinde, yakınlarını kederlerinde rahatsız etmemek için kişi her zaman güvenli seçeneği seçmelidir. Nihayetinde, kendinize de yeterince vermelisiniz. Zaman sempati kartını özenle ve incelikle hazırlayın. Ayrıca sempati kartını göndermeniz tavsiye edilir. el yazısı yazmak.

Cenaze Kartı ve Cenaze Mektubu: Fark Nedir?

Bir taziye veya taziye kartı ile bir taziye veya taziye mektubu arasındaki fark, adından da anlaşılacağı gibi, şeklindedir. Sempati kartları mağazalarda genellikle katlanır formatta – genellikle önceden basılmış bir mesajla birlikte – bulunurken, taziye mektupları daha kapsamlı, kişisel olarak formüle edilmiş mektuplardır. İkincisi, yazar ve merhum yakınsa özellikle yararlıdır.

Sempati kartıyla para koymalı mısın?

Para vermek genellikle zor bir konudur. Ancak taziye mektuplarında bile akrabalara bir miktar para yardımı yapılması oldukça yaygındır. Çoğunlukla bu Cenaze ya da çiçekler için para düşünce – bu taziye mektubunda buna göre belirtilmelidir. Ayrıca kuponlar çiçekçiler için veya Bağış yapmak hayır amaçlı taziye kartına iliştirilebilir. Her durumda, para hediye etmenin uygun olup olmadığını önceden öğrenmelisiniz.

Miktar için sabit bir kural yoktur. Ancak 20 Euro’dan az olmamalıdır. Taziye mektubunun nakit olarak ulaşmasını sağlamak için mektubun şahsen teslim edilmesi tavsiye edilir. Bu mümkün değilse, postaneye sigortalı mektup olarak göndermek iyi bir fikirdir.

Sempati kartına ne yazılır

Prensip olarak, bir sempati kartı göndermek mantıklıdır. Selamlama ve bir kısa tanıtım başlamak. Bunda senin yapabilirsin kişisel duygular betimlemek. Son olarak, bir kısa söz veya bir destek teklifi sonuçlar. Ancak şık bir sloganla başlayıp sonuna kişisel bir dokunuş katmak da mümkün. Ölen kişiye veya yasını tutan kişiye ne kadar yakın hissederseniz, kart o kadar kişisel olarak formüle edilebilir. Ancak, kendi kederinizi çok fazla ifade etmemeye dikkat edin.

Sempati kartı ve taziye ifadeleri için on ipucu

1. Katlanır kart ise sadece sağ tarafı yazılır.
  2. Nakliye için bir zarf kullanılmalıdır.
  3. Kartlarda, antetli kağıtlarda veya zarflarda siyah bordür, yalnızca merhumun ailesinden cenaze ve anma törenlerine yapılan davetlerde kullanılır.
  4. Sempati kartının üzerine yazmamaya dikkat edin ve selamlamayı unutmayın.
  5. “İçten başsağlığı dileklerimle” veya “Sessiz bir üzüntü ve dayanışma içinde” gibi standart ifadeler genellikle bir taziye kartının ön yüzünde yer alır ve tekrarlanmamalıdır.
  6. “Zaman tüm yaraları iyileştirir” veya “neşelen” gibi ifadelerden kaçının.
  7. Merhumun olumsuz özelliklerine yönelik ironik imalardan sakının. Muhatabın mesajı anlayacağını ve bunu bir hakaret olarak kabul edemeyeceğini bilmedikçe.
  8. Sempati kartını gramer ve yazım hataları açısından kontrol ettirin.
  9. Akıllı telefon her yerde bulunsa bile: El yazısıyla yazılmış bir sempati kartı, alıcıya merhum veya merhum ve akrabaları hakkında endişelendiğinizi söyler. Bu nedenle, Whatsapp veya SMS yoluyla dijital taziye ifadelerinden kaçının.
  10. Yaslılara saygı nedeniyle, Facebook veya Instagram gibi sosyal medyada halka açık taziye ifadelerinden kaçınılmalıdır.
Sempati kartı için kısa sözler

Aşağıdaki cenaze sözleri akrabalar, arkadaşlar, meslektaşlar veya uzak tanıdıklar için kullanılabilir. Bazı ifadeler sadece sempati kartının sonu için uygundur.

• Gözden uzak kalbe yakın
  • Ölüm bilinmeyen kapılar açar.
  • Ama amacına ulaşanlar huzur bulur.
  • Aşk ölümden daha güçlüdür.
  • Sonsuza kadar kalbimizde kalacaksın.
  • Sevilen ve unutulmayan
  • Ben/biz/her zaman yanınızdayız.
  • Seni düşünüyorum.
  • Seni hissediyorum
  • Senin yanındayım.
  • seninle yas tutuyorum
  • Arkadaşlıkta
  • Sevgi ve hatıra ile
  • Sessizce hatırla
  • En derin sempatiyle
  • Derin üzüntü içinde
  • Her kelime – çok fazla ama yine de çok az
  • içten başsağlığı diliyorum
  • Sempatim seninle.
  • samimi sempati ile
  • Sessiz selamlarla
  • Hatırlanan hiçbir şey ölmez.
  • Kaybınız için en derin sempatimiz
  • Dünyayı terk etti gönülde kaldı
  • Uçup giden her şey aşk olduğunda geriye kalan şey aşktır.
  • Zaman bittiğinde sonsuzluk başlar.
  • Biz sadece eli bırakıyoruz, insanı değil.
Rahatlık veren genel sözler ve dilekler

• Hafıza, (merhumun adını) istediğiniz zaman görebileceğiniz bir penceredir.
  • Bu yas döneminde ihtiyacınız olan tüm gücü diliyorum ve sizinle geleceği dört gözle bekliyorum.
  • Seni düşüncelerimde tutuyorum ve umarım iyisindir.
  • Umarım birçok harika anıda teselli bulursunuz.
  • Seni düşünüyorum ve hatırladığın gibi sana barış ve rahatlık diliyorum (merhumun adı).
  • (merhumun adı) ‘nın olağanüstü hayatını kutlarken hepinizi düşünüyorum.
  • Seni düşüncelerimde tutuyorum ve umarım iyisindir.
  • Güç, sevgi ve güven şimdi size eşlik etmeli!
  • Acı anında kalbim seninle.
  • (Merhumun adı) çok özlenecek ama sıcaklığı ve nezaketi sonsuza kadar hatırlanacak.
  • Yas tutmak ve veda etmek için ihtiyacınız olan zamanı ayırın. Düşüncelerimiz sizinle.
  • Bitti diye ağlama. Gülüyor çünkü güzeldi.
  • (Merhumun adı)’nın güzel anılarını her zaman yaşatacağız.
  • Acı verici kayba rağmen size çok fazla güç ve güven diliyoruz.
Taziye Mesajları İçin Dini Sözler ve İncil Ayetleri

• Bu zor zamanda düşüncelerimiz ve dualarımız sizinle.
  • “İsa dedi ki: Ben dünyanın ışığıyım. Beni takip et, ben de seni karanlıktan geçirip yeni hayata götüreyim.” Yuhanna 8:12
  • Nerede güzel bir ruh varsa, orada güzel anıların izi de vardır. Sen ve ailen düşüncelerimde ve dualarımdasınız.
  • Üzüntünüzü bilen, ruhunuza huzur, rahatlık ve şifa versin.
  • Bu üzücü zamanda kelimeler için kayıp yaşıyorum. Lütfen sizi düşündüğümü ve huzur ve rahatlık için dua ettiğimi bilin.
  • “Zaman doldu ve Tanrı’nın krallığı, gerçek yaşam yakındır.” – Markos 1:15
  • Tanrı kollarını size dolasın ve size barış ve umut versin.
  • Kelimeler üzüntümü ifade edemez. Bu zor dönemde Tanrı’nın tesellisi size yardımcı olsun.
  • Kederinizin ortasında paylaşılan tüm anılarda teselli bulmanız için dua ediyorum.
  • Allah karanlık günlerinizi tekrar aydınlığa çevirsin. Bu zor zamanınızda yanınızda olsun.
  • “Tanrım, başlangıç ve son senin ellerine olsun, her şey senin olsun.” – Mezmur 90:1
  • Bu zor yas döneminde inanç, sevgi ve umut size eşlik etsin.
  • “Ne mutlu yas tutanlara, çünkü onlar teselli edilecekler.” – Matta 5:4
  • “Rab kalbi kırıklara yakındır ve ruhu ezik olanları kurtarır.” – Mezmur 34:18
Sempati kartı alıntıları

Ünlü şahsiyetlerden alıntılar yas sözlerine alternatif olarak veya -mümkünse kişisel mesajdan biraz mesafe bırakarak- yas kartında kullanılabilir.

• “İyi güçler tarafından harika bir şekilde korunarak, geleceği güvenle bekliyoruz. Tanrı akşam ve sabah bizimle. Ve kesinlikle her yeni günde.” – Dietrich Bonhoeffer
  • “Ruhun acıları için sadece iki çare vardır: umut ve sabır.” – Pisagor
  • “İnsanlar ancak artık kimse onları düşünmediğinde gerçekten ölüdür.” -Bertolt Brecht
  • “Son sözler yeterince söylememiş aptallar içindir” -Karl Marx
  • “Parlayan kayan yıldızı ancak gittiğinde görürsünüz.” – Friedrich Hebbel
  • “Sevdiklerinin anılarında yaşayanlar ölmemiştir, sadece uzaktadırlar; sadece unutulan ölür.” – Immanuel Kant
  • “Kalbinin derinliklerinde sahip olduğun şeyi ölümle kaybedemezsin.” -Johann Wolfgang von Goethe
  • “Aşk bağları ölümle kopmaz.” – Thomas Mann
  • “İnsan iki kez yaşar: ilki gerçekte, ikincisi anılarda.” – Honoré de Balzac
  • “Aşk, ölümden ve ölümün dehşetinden daha güçlüdür. Yalnızca aşk, yaşamlarımızı ayakta tutar ve harekete geçirir.” – İvan Turgenyev
  • “Çok az insan gerçekten hayattadır ve yaşamayanlar asla ölmez. Artık burada olmaman önemli değil. Gerçekten sevdiğin hiç kimse ölmedi.” – Ernest Hemingway
  • “Yorulduğunda uyuyabilmek ve uzun zamandır taşıdığın bir yükü bırakabilmek çok lezzetli, harika bir şey.” – Hermann Hesse
  • “Cenaze büyük finaldir.” – Olivia Jones
  • “Gitmemiş olan, değişmiş olandır.” – Rainer Maria Rilke
  • “Arkadaşlara yeryüzünde barış sağladığıma göre, ruh huzur içinde cennete gidiyor.” – William Shakespeare
  • “Dışarıdan bu kadar güzel göründüğüne göre cennette ne kadar güzel olmalı!” – Astrid Lindgren
  • “Ve yolculuğumun sonunda Ebedi el ele tutuşur ve el sallar ve hafifçe gülümser – ve yolculuk biter.” – Matthias Claudius