Belediye’deki usulsüzlük kontrol raporuyla ortaya çıktı

• Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
Erdoğan’ın hala kızına yaptığı kıyağı ortaya çıkaran Yasemin Aytaç kontrol kurulu raporunun tartışıldığı Nisan ayı belediye meclis toplantısında Lider Erdoğan’a “Ben bunu adil bulmuyorum. Vicdanım elvermiyor. ” Diyerek reaksiyon gösterdi,

BELEDİYENİN TAKIMLI PEYZAJ MİMARI DURURKEN

Karaburun Belediyesindeki tespitler bununla da hudutlu kalmadı. Belediye bünyesinde nazaranv yapan takımlı peyzaj mimarı dururken İlkay Girgin Erdoğan’ın kontratlı peyzaj mimarı Özay Yerlikaya’ya ‘danışmanlık hizmeti’ ismi altında 12 ay boyunca aylık 8 bin lira ödeme yaptığı belirlendi.

MAKAM SÜRÜCÜSÜNE 2 ÇİFT AYAKKABI

Bir öbür tespit ise Lider Erdoğan’ın makam sürücüsüne yaptığı harcama olarak dikkat çekti. CHP’li İlkay Girgin Erdoğan’ın 2021 yılında çabucak hemen ortada pahalılık, döviz kurlarındaki artış yokken belediye kasasından makam sürücüsüne tanesi 1132 liradan iki çift ayakkabı aldığı ortaya çıktı. Kontrol komitesi raporunun görüşüldüğü meclis toplantısında bahse ait açıklama yapan AK Partili Meclis Üyesi Yasemin Aytaç, Lider Erdoğan’a “Pandemi niçiniyle yaşanan ekonomik krizden bahsediyorsunuz ancak makam sürücünüze belediye kasasından tanesi 1132 liradan iki çift ayakkabı alıyorsunuz. Ben şahsen bir çift ayakkabıya 1132 lira veremem. Üstelik bu ayakkabılar bir değil 2 çift alınmış ve kıyafet parası olarak ödenmiş. Ben halkın oyları ile seçilmiş bir meclis üyesi olarak Karaburunlu vatandaşlarıma karşı her şeydilk evvel vicdanen sorumluyum. Yaşananları burada lisana getirmeyi bir borç olarak görüyorum.” Dedi.

TENEKE KAHVE KUTUSUNA 30 BİN LİRA

Karaburun Belediye Lideri İlkay Girgin Erdoğan’ın yaptığı konut ziyaretlerinde ikram olarak götürdüğü Türk kahvesini içine koymak için teneke kutu satın alındı. Kutulara belediye kasasından 30 bin 975 lira ödeme yapıldı.

20 BİN LİRAYA SÜMEN KADROSU

Bir öbür tespit ise Lider Erdoğan’ın çalışma masası üzerine aldığı sümen grubu konusunda oldu. Erdoğan’ın iki adet sümen grubu için 20 bin lira ödeme yaptığı belirlendi.

ERTAN GÜRCANER