Abdurrahim Albayrak: 1000 bayan sürücü bulsam 1000’ini de bugün işe alırım

A

admin

Guest
Personel nakliyatı markalarından Altur Turizm, istihdamda inovatif bir adım atmak üzere çalışmalara başladı. Firma yakın gelecekte sürücü muhtaçlığını bayan istihdamıyla karşılamayı planlıyor.

“1000 BAYAN SÜRÜCÜ OLSA 1000’İNİ DE BUGÜN İŞE BAŞLATIRIM”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Abdurrahim Albayrak şunları söylemiş oldu:

“Biz Altur olarak filomuza dahil ettiğimiz her araç için iki sürücü arkadaşımızı istihdam ediyoruz. Bu niçinle sürücü muhtaçlığımız oldukça fazla. bu vakitte tartımızı da bayan sürücülere vermek istiyoruz. Grubumuzda bayan sürücü sayısını artırmak bizi epey memnun eder. O kadar ki 1000 bayan sürücü bulsam 1000’ini de çabucak bugün işe başlatırım.”

“KADIN ELİ DEĞEN HER ŞEY ZARİFLEŞİR”

Albayrak, bayan istihdamı konusunun fazlaca değerli olduğuna vurgu yaparak, ”Kadınlar tabiatı gereği erkeklere nazaran trafikte daha dikkatli araç kullanıyorlar. Ayrıyeten bayan kendisine daha âlâ baktığı ve daha şık olduğu için bayan eli değen her şey inceliyor ve zarafet kazanıyor. Bu da bizim için bir avantaj” diye konuştu.

“İŞE ALIMLARDA BAYANLARA ÖNCELİK VERECEĞİZ”

Albayrak, açıklamasının devamında, “Altur olarak bayan istihdamı konusunda da öncü olmak istiyoruz. Hedefimiz bayanların ülke iktisadına katkısının daha da artması. Bu niçinle başta sürücü istihdamı olmak üzere biroldukça alanda bayanlara öncelik vermeyi planlıyoruz” tabirlerini kullandı.