57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tipi yapıldı

• Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
Cinsin birinci gününde koşulan Bodrum-Kuşadası etabını birinci sırada tamamlayan Belçika’nın Lotto Soudal grubu atleti Ewan, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Tour of Türkiye’nin bu sene Gelibolu’dan da geçeceğini hatırlatan Ewan, “Türkiye’ye gelmek benim için fazlaca kıymetli. Türkiye’deki iklim koşulları hastalanmadan yarışı sürdürebilmem için epey uygun. Bugün bir etap kazandım lakin elimden geldiği kadar fazla zafer almak istiyorum. Gelibolu’daki etap da bir Avustralyalı olarak benim için epeyce kıymetli. Bu niçinle Türkiye’de olmaktan dolayı epeyce memnunum.” diye konuştu.

Caleb Ewan, finişteki zıt rüzgarlara karşı uygun bir performans gösterdiklerini belirterek, “Buraya gelmedilk evvel öteki sprinter arkadaşlarım daha epeyce yarış koştu. Onların bana nazaran daha idmanlı olduğunu düşünüyorum. Bugünkü etapta tırmanış kısmında biraz zorlandım. Onun haricinde uygun toparlayarak çabamı sonuna kadar sürdürmeyi başardım. Finişte karşıt rüzgarlara karşı gideceğimiz bilgisi vardı. Buna bakılırsa konum aldık. Finişe güçlü bir biçimde girdim. Kendimi fazlaca uygun hissetim ve net bir biçimde etabı kazandım.” tabirlerini kullandı.

Mart ayında düzenlenen Milano-Sanremo öncesi hastalandığını aktaran Avustralyalı sprinter, şunları kaydetti:

“Diğer rakiplerim güzel hazırlanarak, birfazlaca yarış koşarak buraya gelmişti. Milano-Sanremo’dan 1 hafta öncesine kadar hayli yeterli durumdaydım. İdmanlardan daha sonra midemi bozdum. daha sonrasındaki haftalarda Belçika’da yapılan birkaç yarışa da katılamadım. Öteki rakiplerime bakılırsa yarış idmanı konusunda eksiğim olduğu için dezavantajlıydım.”

Başka etaplarla ilgili kanısı sorulan Ewan, “İyi tırmanabilen bir sprintersen, tırmanışlarda da ayakta kalabiliyorsan, güzel sonuçlar elde etmek fazlaca mümkün.” dedi.

– Buts: “Beyaz mayoyu kazandığım için epeyce mutluyum”

Birinci etap sonunda beyaz mayonun sahibi olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Pro Team’den Ukraynalı bisikletçi Vitaliy Buts, bundan dolayı duyduğu memnunluğu lisana getirdi.

Birinci amacının en yeterli tırmanışçıya verilen kırmızı mayo olduğunu aktaran Buts, “Beyaz mayoyu kazandığım için epeyce memnunum. Temel amacım olan kırmızı mayoyu alamazsam ikinci amacım olan beyaz mayo için gayret edeceğim.” değerlendirmesinde bulundu.

Sakarya temsilcisinin giderek büyüyen bir grup olduğunu da anlatan Buts, “İlk bakışta küçük üzere görünüyor lakin her geçen gün biraz daha büyüyen ve gelişen bir kadro. Bu gelişmeyi sürdürmek için yeni mayolar kazanmalıyız.” biçiminde görüş belirtti.