‘Vaatlerimi çalıp metne yazmışlar’

DeSouza

New member
Millet İttifakı’nın “Ortak Siyasetler Mutabakat Metni” için “Benim vaatlerimi çalıp metne yazmışlar” sözünü kullanan İnce, “Metinde laiklik, eğitim, cemevleri yok. 6 önder bu metni benim kadar okumamıştır, yardımcıları okumuştur. Baştan savma oturmuşlar yazmışlar. Mutabakat metninde Atatürk yok. 3 yerde Atatürk geçiyor. Atatürk Orman Çiftliği ve Atatürk Havalimanı olarak geçiyor. Ürkek korkak bir metin” dedi.

Partisinin oyunun masadaki dört partiden daha yüksek olduğunu savunan İnce, ittifaka katılıp katılmama konusundaki soruya ise, “Davet yok, bu biçimde bir beklentim de yok. Ben olursam orada Atatürk olur. Dereyi görmeden paçalar sıvanmaz” karşılığını verdi. 100 bin imza toplanırsa, aday olacağını belirten İnce, “Aday Kılıçdaroğlu olursa kazanmasını ister misiniz?” sorusuna ise, “Ben kazanamazsam o kazansın isterim” karşılığını verdi.

Öte yandan İnce, Twitter’dan Erdoğan’ın Aydın’daki kelamlarına reaksiyon gösterdi. İnce “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına evvel ‘sürtük’ dedi. Artık ise ‘bunlara o denli bir çakalım ki…’ diyor. Gitmene 99 gün kaldı. Her gün daha da seviyesizleşiyorsun, her gün daha da çirkinleşiyorsun Erdoğan!” tabirlerini kullandı.