Nefis Tahinli Kurabiye Tanımı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Nefis Tahinli Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler

• 1 su bardağı pudra şekeri
  • 1 su bardağı sıvı yağ (170 ml)
  • 1 su bardağı tahin
  • Yarım su bardağı çekilmiş ceviz
  • 4 su bardağı kadar un (480 gram)
Üzeri için:

• 1 yemek kaşığı kadar pekmez
  • Yarım çay bardağı kadar su
  • Kavrulmuş susam
Nefis Tahinli Kurabiye Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

Herkese merhabalar ???? bugün sizlere nefis bir kurabiye tanımıyla geldim, fazlaca pratik ve epey lezzetli ???? tahinli lezzetleri seviyorsanız kesinlikle denemelisiniz???? çabucak üretimine geçmek istiyorum????.

1. Karıştırma kabına pudra şekerini, sıvı yağı, tahini ve çekilmiş cevizi ekleyerek karıştıralım.
  2. Ardından unu denetimli bir biçimde ekleyelim. 4 su bardağı kadar un kâfi geldi.
  3. Un şayet fazla gelirse hamuru toparlamak sıkıntı olacaktır, bunun için dikkatli ekleyin lütfen, form alacak kıvama gelince un eklemeyi bırakabilirsiniz. Hamur hazır olunca elimizle yuvarlayarak form verebiliriz. Dilediğiniz boyutlarda hazırlayabilirsiniz.
  4. Üzerini bulamak için 1 yemek kaşığı kadar pekmezi yarım çay bardağı kadar su ile inceltelim.
  5. Kurabiye hamurlarını evvel pekmezli suya daha sonra da kavrulmuş susama bulayarak tepsiye dizelim. Ben bir kısmını kavrulmuş bir kısmını kavrulmamış susama buladım bir kısmını da sade bıraktım.
  6. Önceden ısıttığımız 160 derece fırında 20 dk kadar pişirelim.
  7. Fırında fazlaca uzun mühlet tutmayın. Kısa müddette pişen bir kurabiye, üzeri ve altı pembeleşmeye başlayınca fırından alabilirsiniz.
  8. Ağızda dağılan kıyır kıyır bir dokusu var, kesinlikle denemelisiniz???? deneyeceklere afiyet olsun ????.
Bu ve öbür tariflerimin ayrıntılı görüntüleri için sizleri youtube kanalıma beklerim ????.

Nefis Tahinli Kurabiye Tanımı Fotoğraflı Yapılışı