Maskeyle bile Face ID’yi çalıştıran iOS 15.4 yayınlandı: İşte yeni özellikler

Samuag

New member
Apple, uzun zamandır test sürecinde olan iOS 15.4 ve iPadOS 15.4’ü, sonunda kullanıma sunmaya başladı. Merakla beklenen güncellemeyi Apple, Ocak ayında test etmeye başlamıştı. bu biçimdedan beri biroldukça iPhone ve iPad kullanıcısı yeni özellikleri denemek için sabırsızlanıyor.

Apple, iPhone kutularında eksikliğe giderek rekor kar sağladı

1 gün evvel eklendi

iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 ile gelen yeni özellikler

Apple
, iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 güncellemelerini kullanıma sundu. Güncellemenin boyutu aygıttan aygıta değişebilmekte lakin ortalama 1,21 GB boyutunda olduğu söylenebilir. Yeni gelen özellikler içinde, yüzünüzde maske takılıyken aygıtınızın kilidini açabilme ve ödemeleri doğrulama üzere tüm Face ID süreçlerini yapabilmek, bulunuyor. bu biçimdece maskenizi indirmenize veya şifrenizi girmeden telefonunuzun kilidini açmak için bir Apple Watch’a gereksiniminiz olmayacak. iOS 15.4’ü yükledikten daha sonra bu özelliği kullanabilmek için Ayarlar uygulamasından Face ID ve Parola kısmını seçerek manuel olarak aktifleştirmeniz gerekir.

Yeni güncelleme, 37 yeni emoji, Siri için yeni bir ses seçeneği, iPhone 13 Pro ve Pro Max için üçüncü taraf uygulamalara 120Hz ProMotion desteği, üniversal denetim üzere bir dizi yeni özelliklerle geliyor. Kozmik Denetim özelliği, birden çok Mac ve iPad’i tek bir klavye ve izleme dörtgeni yahut fare ile denetim etmenize imkan tanıyor.

Apple, iPhone 13 Pro ve Pro Max modellerine 120 Hz yenileme suratı desteği eklemişti. Ancak telefona yüklenen üçüncü taraf uygulamalarda 120 Hz ProMotion kullanılamıyordu. Apple, bunu Core Animation hatası olarak isimlendirmişti. Yeni iOS sürümü yardımıyla artık üçüncü taraf uygulamalarda da 120Hz ProMotion kullanılabiliyor.

iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 güncellemesini aşağıdaki adımları takip ederek aygıtınıza indirebilirsiniz:

1. Aygıtınızın Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Ayarlar > Genel’e gidip Yazılım Güncelleme’ye dokunun.
  3. İndir ve Yükle’ye dokunarak yeni sürümü aygıtınıza indirebilirsiniz.
  • Anasayfa
  • Apple
  • iOS Haberleri
  • iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 güncellemeleri yayınlandı