Erdoğan deklare etti: Burs ve kredi ödemeleri erken yatacak

• Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kredi Yurtlar Kurumu’ndaki iftar programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başlar şöyle:

Bizim okul hayatımız, Türkiye’nin siyasi, toplumsal ve ekonomik bakımdan fazlaca çalkantılı epey dertli bir periyodunda geçti.

Bir yandan ideolojik tansiyonların ve arbedelerin, başka yandan ise yoksulluk. Hepsinin üzerine bir de 12 Eylül darbesinin altında eğitimimizi tamamlamaya çalıştık.

Bizim evlatlarımızda hem koalisyonların yol açtığı siyasi istikrarsızlığın birebir vakitte vesayetin tüm yakışıksız yüzünü sergilediği siyasi ve toplumsal çalkantıların gölgesinde eğitim ve öğretim hayatlarını sürdürdüler.

“Kız evlatlarımın yaşadığı meşakkatleri asla unutamam”

Bilhassa kız evlatlarımın yaşadığı kahırları ve onları aşmak için çektiğimiz sıkıntıyı asla unutamam. Ve kızlarımızın anneleri okul kapılarında kızlarımızı almak için beklerlerdi. Bir taraftan polis bir başka taraftan kızlarımızın anneleri.

Sizler ise sıklıkla hayata gözlerini AK Parti periyodunda açmış bir nesilsiniz. Ülkemizi ve dünyayı AK Parti’nin ülkemize kazandırdığı eserler ve hizmetlerin penceresinden gördünüz ve tanıdınız. Bu süreçte sizlerde ülkemizin yaşadığı sınamalara şahit oldunuz.

Birileri öbür şeyler söyleyebilir ancak ben bu gençliğe TEKNOFEST Gençliği diyorum. 2053 vizyonuna sahip çıkan bir gençlik görüyorum. Gençlerimizin ülke hudutlarını aşan başarılarıyla gurur duyuyoruz. Biz ayrım yapmıyoruz.

Pençe-Kilit operasyonu

Bugün 13.10 prestijiyle 45 tane terösit bedeli ödedi ve sayı daha da artacak, bütün inlere mağaralara komandolar giriyor. 3 şehidimiz var.

“Türkiye’nin her vilayetinde üniversitemiz var”

bakılırsave gelirken ülkemizi 4 temel prensip üzerinde yükselteceğimizi deklare ettik. Eğitim, sıhhat, adalet Birinci sıraya eğitimi koyduk. Üniversite kapılarında yığılmalar vardı. Artık hiç kimseyi açıkta bırakmıyoruz.

Üniversite sayımızı 78’e çıkardık. Türkiye’nin her vilayetinde üniversitemiz var. Yurtlarımızın sayısın 190’dan 782’ye çıkardık.

Geçen hafta kimseye haber vermeden Hakkari’ye gittik ve iftarımızı askerimizle yaptık. daha sonra kente giderek gençler ve hocaların bulunduğu bir yerde sohbet yaptık.

Yurtlarda kalan öğrencilerimize aylık 850 TL nakdi, ayrıyeten internet ve başka imkanlar sunuyoruz. Bu yıl kredi yahut burs alan 1304 bin öğrencimiz var.

Kredi ödemelerini her ay 5-ila 10 içinde yatırıyorduk. Bu ay için 25’inde hesaplara yatıracağız.

Spor’da en büyük atılımları bizim devrimizde gerçekleşti. Ülkemizin her bir yerine stadlar, kapalı spor salonları ve alanlar yaptık.