Diyarbakır annelerinin oturma aksiyonuna bir aile daha katıldı

A

admin

Guest
Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan ailelerin 3 Eylül 2019’da başlatmış olduğu oturma hareketi, 1243 gündür sürüyor.

İstanbul’dan 2014’te 19 yaşında kandırılarak dağa gdolayılen Zahit için gelen anne Zekiye ve kardeşi Dilan Polat da oturma aksiyonuna dahil oldu.

Anne Zekiye Polat, Kürtçe yaptığı açıklamada, evladını almadan meskenine dönmeyeceğini söylemiş oldu.

Oğlunu epey özlediğini belirten Polat, “Oğlum seni bekliyorum. Baban hasta. Bizi yalnız bırakma, gel. Senin için sonuna kadar uğraş edeceğim. Senin yolunu gözlüyorum.” dedi.

Dilan Polat da ağabeyinin HDP’liler tarafınca kandırılarak dağa gdolayıldüğünü ve kendisinden tekrar haber alamadıklarını belirterek, ağabebir daha güvenlik güçlerine teslim olması davetinde bulundu.

– “Bu hainlere, bu partiye kimse para göndermesin”

Oğlu Özkan için hareket yapan baba Süleyman Aydın ise aileler ismine yaptığı açıklamada, evlatları için gece gündüz, kar kış demeden uğraş ettiklerini lisana getirdi.

Anayasa Mahkemesinin HDP’nin hazine yardımı hesabına tedbiren bloke konulmasına karar vererek kirli oyunu bozduğunu belirten Aydın, HDP’nin artık de yardım kampanyası başlatmış olduğunı aktardı.

Aydın, şunları kaydetti:

“Bu yardım kampanyasından kazandıkları paralarla evlatlarımızı bir daha terör örgütüne göndermek istiyorlar. Bu paraları terör örgütüne gönderecekler, terör örgütü bir daha silah alacak ve devletimize, evlatlarımıza ve güvenlik güçlerimize silah sıkacaklar. yıllardır milletin kanını döken bu terör örgütüne sırtını dayayan bu hainlere, bu partiye kimse para göndermesin. Anne ve babalar olarak Anayasa Mahkemesine sesleniyoruz. Bizim yüreğimize su serpmek istiyorsanız, HDP’nin derhal kapatılmasını istiyoruz.”