‘Artistlik yapmayacaksın’ dedi, 5 bireyle gelip darpetti

DeSouza

New member
Olay, geçtiğimiz salı günü saat 19.00 sıralarında Ahmet Yesevi Mahallesi’nde meydana geldi. Savlara göre ekmek almak için fırına giren bir kişi, aracını hurda dükkanın girişe park etti. Dükkan sahibinin ikazıyla uzaklaşan araç sahibi ondan sonrasında olay yerine küme halinde gelerek iş yeri sahibi Fevzi Delikanlı’yı darp etti. Arbedenin haberini alan Hüsnü Delikanlı çocuklarıyla bir arada dükkana geldi. Küme sonrasındasında Hüsnü Delikanlı ve çocuklarını da darp ettikten daha sonra geldikleri araca bindiler.

O sırada kümeden 2 kişi Hüsnü Delikanlı’nın aracını da gasp ederek olay yerinden süratle uzaklaştı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sıhhat grupları sevk edildi.

Olay yerine gelen sıhhat takımları demir sopa darbeleriyle yaralanan Fevzi Delikanlı, ağabeyi Hüsnü Delikanlı ve iki çocuğunu ambulansla hastaneye kaldırdı. Hastaneye kaldırılan yaralıların hayati tehlikelerinin olmadığı öğrenildi. Dükkanın kameralarını inceleyen polis grupları aracı gasp eden ve dükkan sahibi ile yakınlarını darp eden şahısları yakalamak için çalışma başlattı. Dükkana gelen kümenin Fevzi Delikanlı’yı darp ettiği anlar iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

“5 KİŞİ GELEREK BENİ DARBETTİLER”

Dükkana gelen bir küme tarafınca darp edilen Fevzi Delikanlı, “İftara on dakika vardı. Minibüsü dükkanımın önüne park etmişler. Üç kez ekmek fırınına seslendik. Bu aracının sahibi burada mi? diye kimseden ses çıkmadı. Çocuklar İftara on dakika var. Oruçlu biçimde 600 kilo demiri elleriyle dükkana getiriyorlar. En sonunda dükkana park eden araç sahibi fırından çıkıp geldi. Kardeşim yazık günah değil mi, oradan buraya bu demiri taşıyorlar dedim. Üç kez seslendim fırına. Bana diyor ki ‘Bana karışamazsın’. Ben aracı olduğu yere park ederim. Ben de ‘Sen benim iş yerimin önüne aracı park etmişsin’ dedim. ‘O seni ilgilendirmez artistlik yapmayacaksın’ dedi. Ben onu uyardım. Dedim ki ‘git buradan kardeşim bu mübarek ramazan günü bir tatsızlık olmasın meskenine git’ . Bir sorun olmadı. O sırada ben yemeğimle iftarımı açıyordum. Baktım 5 kişi gelerek beni burada darbettiler” dedi.

“KIZIMI VE OĞLUMU DARP ETTİLER”

Küme tarafınca çocuklarıyla darbedilen Hüsnü Delikanlı ise, “Kardeşim beni aradı. Dükkan da beni öldürüyorlar buraya gel diye. Ben de o esnada otomobilime bindim. Can havliyle otomobile koşunca eşim, çocuklarım korktular. Onlarda gerimden otomobile bindi. Dükkana geldik. Aşağıya gerçek baktım o dükkana park eden araç orada duruyordu. Yanına gittik. Seslendik kimse yoktu. O esnada komşular dedi ki gel gidelim buradan biz bırakıp geriye gerçek geldik. Bir ara uzaklaştık ancak büyük bir çığırtı sesi duydum. O çığlık sesinden benim 13 yaşında kızımı ve 16 yaşındaki oğlumu darbediyorlardı. Ben geri dönmemle beni de darbettiler. Benim aracımı çalan şahısları de tespit ettik. Aracımı çalan iki kişi de onlardan” diye konuştu.