Ankaragücü kalecisi Gökhan Akkan’dan Fenerbahçe maçı öncesi tezli açıklamalar!

Ethereum

New member
MKE Ankaragücü’nün ulusal kalecisi Gökhan Akkan, Spor Toto Üstün Lig’in 10. haftasında yarın Fenerbahçe karşısında 3 puan almak istediklerini söylemiş oldu.

Transferin son günü Çaykur Rizespor’dan kiralanan 27 yaşındaki kaleci, açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’nin fazlaca uygun bir kadro olduğunu lisana getiren Gökhan, “Son devirde aldığımız galibiyetler bizim için değerli. Son maçta aldığımız 3 puanla bir iki basamak daha üst çıktık. Biraz ekibe geç katıldım ancak herkes fazlaca çabuk kaynaşmamı sağladı. Son haftalarda gelen iki galibiyet bize moral verdi. Fenerbahçe’yi de yenerek hak ettiğimiz sıralara yanlışsız çıkmak istiyoruz.” dedi.

Ligin en golcü ekibine karşı oynayacaklarını da hatırlatan sarı-lacivertli kaleci, “Çok uygun bir kadroya karşı oynayacağız. Değerlendirmeleri, tahlilleri yaptık. Atağa nasıl mahzur oluruz, çalıştık. Fenerbahçe fazlaca formda bir kadro. Maça düzgün hazırlandık.” diye konuştu.

“YUVAMA DÖNDÜM”

Gökhan Akkan, biroldukça teklife karşın MKE Ankaragücü’ne gelerek yuvasına döndüğünü lisana getirdi.

Altyapısından yetiştiği MKE Ankaragücü’ne dönmenin memnunluğunu yaşadığını anlatan Gökhan, “Burası benim meskenim. Ankaragücü’nde oynadığım periyotta epey farklı hisler hayatıştım. Döndüğümde de tıpkı hisler hatta daha fazlası var. Elimden geleni yapıp kadrosu ileri taşımak istiyorum. Transfer süreci uzun bir müddetçti. Biroldukca ekipten teklif geldi. İyisi olan Ankaragücü’ymüş, yuvama döndüm. Geçmişte olanların pek değeri yok. Bu ekibi en üste taşımak için elimden geleni yapacağım.” tabirlerini kullandı.

A Ulusal Futbol Grubu’na yine çağrılmak için elinden geleni yağacağını vurgulayan Gökhan, “En büyük amacım yinedan ulusal kadroya gidip o ulu formayı giymek. Üstüne koyarak giderek yinedan o formayı alacağımı düşünüyorum.” diyerek kelamlarını tamamladı.