Üniversiteler tatil mi, hangi vilayetlerde üniversiteler tatil edildi? YÖK deklare etti

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Tüm Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş sarsıntılarının akabinde arama kurtarma çalışmaları sürerken, zelzeleden etkilenen vilayetlerde üniversitelerin tatil edilip edilmediği merak ediliyor. YÖK yaptığı açıklama daha sonrasında hangi vilayetlerde üniversitelerin eğitime orta verdiğini deklare etti. İşte detaylar.

HANGİ VİLAYETLERDE ÜNİVERSİTELER TATİL EDİLDİ?

Yüksek Öğretim Heyeti’nden (YÖK) yapılan açıklamada, “Antalya, Bingöl, Elazığ, Erzincan, Karaman, Kayseri, Konya, Mardin, Mersin, Niğde, Sivas, Tunceli vilayetlerimizdeki yükseköğretim kurumlarında da bahar yarıyılı eğitim ve öğretim periyodu çabucak sonrasında açıklanacak bir tarihe kadar ertelenmiştir.” sözlerine yer verildi.

YÖK’ten daha evvel yapılan açıklamada; Adana, Malatya, Adıyaman, Hatay, Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis ve Osmaniye’deki yükseköğretim kurumlarında ikinci bir duyuruya kadar eğitim öğretime orta verildiği bildirilmişti.

MEB: TÜM TÜRKİYE’DE EĞİTİME ORTA VERİLDİ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Tüm Türkiye’de okullarımızı 13 Şubat’a kadar 1 hafta tatil ediyoruz.” Tabirlerini kullandı.