Bu kadınlar uzun tırnakları meşhur etti

semaver

New member
Siyasi bir işaret miydi, bir moda hatası mıydı yoksa artık bir buket çiçeği doğallıkla kazanamayacağınızın kanıtı mıydı? Bu yılki Eurovision Şarkı Yarışması’nda çarpıcı sayıda aday, ekstra uzun tırnaklarla kelimenin tam anlamıyla birinci sırayı almak için sıraya girdi.


Şarkı yarışması geleneksel olarak teatral jestler ve gösterişli kıyafetlerden yoksun değildir zaten. Ancak parmakların baştan çıkarılma, tehdit edilme, altı çizilme ve jimnastik bu kez herhangi bir ergoterapi seansının kaldırabileceğinden daha fazlaydı.
hayat ve biz


Sağlık, esenlik ve tüm aile için rehber – her ikinci Perşembe.

Kırmızıdan ten rengine


Ne de olsa konsantre tırnak gösterisi, manikür endüstrisi için bir kutlama olmalıydı. Sanki birçok adaya sponsor olmuş gibiydi: Örneğin, kırmızı pençeleriyle “Bram Stoker’ın Dracula”sına itibar eden Fransız kadın La Zarra. Polonyalı şarkıcı Blanka’nın çıplak bir tonda boyanmış pençeleri daha az öldürücü görünüyordu. Şimdi iki kez ESC kazanan Loreen, “Dövme” adıyla diğer vücut takıları hakkında şarkı söyledi, ancak aynı zamanda en uzun ve en göze çarpan tırnaklar için resmi olmayan yarışmayı da kazandı. Görünüşe göre “Makas Eller” buradaki vaftiz babasıydı.


Önerilen Haber Amaçlı İçerik


Bu noktada harici içerik bulacaksınız Instagram, Inc., makaleyi tamamlayan. Tek tıkla görüntüleyebilirsiniz.

Harici içeriği göster

Harici içeriğin bana gösterilmesine izin veriyorum. Bu, kişisel verilerin üçüncü taraf platformlara iletilmesini sağlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi gizlilik bildirimleri.


İsveçli için, güçlendirilmiş tırnakların tılsımlı bir işlevi vardı: ARD ile yaptığı bir röportajda, bunların dumanlı kuvars kıymıklarından zahmetle yapıştırılmış takma tırnaklar olduğunu ortaya çıkardı. Dumanlı kuvars şifalı bir taş olarak kabul edilir. Ona göre güç, yaşama sevinci ve mutluluk getirmeli. Görünüşe göre işe yaradı.

“Tartan Pistinin Divası”


Bir zamanlar başka bir ünlü kadın sözde pençelerin enerjisine inanıyordu: Amerikalı kısa mesafe koşucusu Florence Griffith-Joyner (1959-1998) üç kez Olimpiyat altını kazandı. Ticari markası, on santimetreye kadar uzayan ve ona “ekose pistin divası” ününü kazandıran parlak boyalı tırnaklardı.

Aslında, ultra uzun tırnaklar, Afrikalı Amerikalı kadınlar için kültürel bir varlıktır. Özellikle, hip-hop kültürünün kadın üyeleri, her şeyden önce rapçi Lil’ Kim, 1990’lardan beri sözde tırnak sanatını giderek daha popüler hale getirdi. Kim’in New Yorklu tırnak sanatçısı Bernadette Thompson’ın dolar işaretli akrilik kreasyonu olan “Money Manikür”, New York Modern Sanat Müzesi’ne bile girdi.

Bir statü sembolü olarak manikür


20. yüzyılın ortalarına kadar, kadınların güzel elleri sosyal ilerleme sözü verdi. 1950’lerin Amerikalı orta sınıf kadınlarının görünüşü olan “Amerikan Çivileri”, bugüne kadar hala kısa ve ihtiyatlı bir şekilde cilalanmıştır.

Afro-Amerikalı kadınlar manikürü kendileri için bir statü sembolü haline getirdiler: zamanla yapay, ustaca tasarlanmış ve özellikle uzun tırnaklar kimlik oluşturan bir şey kazandı. Kendisi de bir Afrikalı Amerikalı olan Thompson, bir keresinde Washington Post’a verdiği bir röportajda abartılı tırnak sanatının gelişimini şöyle anlatmıştı: “Siyah kadınlar, tıpkı kıyafetlerine bir şeyler ekledikleri gibi, tırnaklarına da her zaman bir şeyler eklemişlerdir.” Güzelleştirme ve şımartma konusunda tırnak sanatıyla uyumludur. Ultra uzun tırnaklarla çalışamazsınız. Onlar saf lüks. Ve bazen bakmak için zarif ve güzel.